Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

cztery  Snowball to osobnik niezwykle żywotny i energiczny, posiadający cechy przywódcze. Był wygadany i bystry, o wiele bardziej inteligentny od swego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "cztery  Snowball to osobnik niezwykle żywotny i energiczny, posiadający cechy przywódcze. Był wygadany i bystry, o wiele bardziej inteligentny od swego."— Zapis prezentacji:

1

2 cztery  Snowball to osobnik niezwykle żywotny i energiczny, posiadający cechy przywódcze. Był wygadany i bystry, o wiele bardziej inteligentny od swego rywala, Napoleona, ale miał słabszy charakter od przeciwnika i wobec jego naporów często mu ulegał. Wykazywał się zawsze dużym sprytem i przebiegłością, zręcznie umiał grać na uczuciach i ambicjach zwierząt, zachęcając je do wydajniejszej pracy. Czytał o kampanii Juliusza Cezara i stworzył plan obrony. Jego największą ideą było postawienie wiatraka, który oszczędzi wiele wysiłku przy pracach na gospodarstwie. Marzył o tym, aby dzięki temu zwierzęta zyskały trzy dni wolne od obowiązków. Szanował zwierzęta, z każdym chciał żyć w przyjaźni. Wierzył w możliwości każdego, gdyż czytać uczył nawet tych, którzy nie potrafili nauczyć się więcej niż jednej litery. To właśnie Snowball był twórcą hasła animalizmu, które głosiło, że cztery nogi to dobrze, dwie natomiast źle. Snowball był bardzo ufny wobec zwierząt.

3  Napo leon był jedynym w folwarku knurem rasy Berkshire. współtwórca zasad Animalizmu, które powstały w oparciu o nauki, przekazane zwierzętom przez Majora. Należał do zwierząt „wykształconych”, które posiadły umiejętność czytania i pisania. Według innych zwierząt Napoleona cechował silny charakter. Był bardzo wytrwały w dążeniu do wyznaczonego celu. Dążył do samodzielnego władania folwarkiem. Zanim knur osiągnął ten cel, był zmuszony dzielić się władzą ze Snowaballem. Napoleonowi nie było to na rękę, gdyż chciał rządzić sam. Wypędził więc konkurenta z folwarku. Wygnanego przeciwnika oczerniał przed zwierzętami, rozpowiadając im, że to on jest przyczyną wszelkich niepowodzeń oraz wypadków, które wydarzyły się na folwarku.

4  Czołowe miejsca wśród świń zajęli Snowball i Napoleon, między którymi często wybuchały spory o najdrobniejsze rzeczy i walka o pozyskanie stronników,  Ustalono, że budynek, w którym mieszkał gospodarz zostanie zamieniony na muzeum i żadne zwierzę w nim nie zamieszka,  Zniszczone zostały wszelkie znamiona niewoli,  Snowball poświęcał się przede wszystkim polepszeniu życia zwierząt na folwarku. Starał się, aby nauczyły się czytać i pisać, chciał również podzielić je na związki,  Zmiana zazwy folwarku na „Folwark Zwierzęcy”  Wypisano na ścianie stodoły Siedem Przykazań, które od tej pory miały stanowić podstawowe prawa, obowiązujące na farmie.

5  Jones z dubeltówką i jego parobkowie wspomagani przez sześciu siłaczy z Foxwood i Pinchfield z kijami wdarli się na teren Folwarku Zwierzęcego. Operacją obronną dowodził Snowball, który przestudiował starą książkę o kampaniach Juliusza Cezara, znalezioną w domu Jonesa. Miał on doskonały zmysł organizacyjny i był dobrym strategiem, więc perfekcyjnie przygotował plan. Kolejno wysyłał gołębie, gęsi, Muriel, Benjamina i owce. Wycofujące się na znak przywódcy zwierzęta wciągnęły w pułapkę ludzi. Z tyłu odcięto im możliwość ucieczki. Wtedy rozpoczął się prawdziwy atak, podczas którego Snowball został raniony śrutem przez pana Jonesa, jedna owca została zabita, Boxer ogłuszył kopytem chłopca stajen­nego. Napastnicy, widząc sprawność obrońców, rzucili się do uciecz­ki. Napoleon nie wziął udziału w bitwie, tylko wydawał polecenia innym zwierzętom,.

6  Snowball był pomysłowy, skłonny do działania, a jego celem było doskonalenie działania folwarku i zwierząt- dbał o ich rozwój, przy czym zapewniał dobrobyt.  O Napoleonie śmiało można powiedzieć, że był zazdrosny, co pokazał wypędzając Snowballa. Żądny władzy za wszelką cenę, uparty, bezwzględny tchórz. Niestety konsekwentny w swoich działaniach. Len, który wykorzystywał pomysly Snowballa, wmawiając zwierzętom, że to on jest ich autorem, dodatkowo winę za niepowodzenia zwalał na przeciwnika. System, który wprowadził na folwarku to totalitaryzm.

7


Pobierz ppt "cztery  Snowball to osobnik niezwykle żywotny i energiczny, posiadający cechy przywódcze. Był wygadany i bystry, o wiele bardziej inteligentny od swego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google