Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

FRANCJA Prezentację przygotowała: Kamila Gąsior klasa 6c Szkoła Podstawowa nr 28 we Wrocławiu ul. Greckiej Rok 2016.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "FRANCJA Prezentację przygotowała: Kamila Gąsior klasa 6c Szkoła Podstawowa nr 28 we Wrocławiu ul. Greckiej Rok 2016."— Zapis prezentacji:

1 FRANCJA Prezentację przygotowała: Kamila Gąsior klasa 6c Szkoła Podstawowa nr 28 we Wrocławiu ul. Greckiej Rok 2016

2 Rózgi Liktorskie: rózgi związane w pęk z wetkniętym w środek toporem – symbol etruski przyjęty przez Rzymian, oznaczający władzę urzędową i karną. Wolność: siedząca kobieta, trzymająca w prawej ręce rózgi Liktorskie lewą wspierająca belkę steru, na którym znajduje się rysunek koguta galijskiego. Kogut galijski: to nieoficjalny symbol Galii i Celtyckich Galów. Marianna: jest przedstawiona na niebiesko-białym-czerwono tle z czapką frygijską na głowie. Symbol używany jako logo na dokumentach ministerialnych i administracyjnych. Godło Francji

3 Tańce ludowe Menuet Kurant Kontredans Kadryl Gawot

4 Religia Najwyższym wyznaniem w kraju jest katolicyzm. Są jeszcze inne wyznania chrześcijańskie takie jak protestantyzm lub prawosławi i inne religie jak judaizm czy islam. W historii Francji miały miejsce częstsze konflikty religijne, szczególnie w okresie reformacji. Od 1905 roku Francja jest państwem laickim.

5 Notre Dame Notre Dame – gotycka katedra w Paryżu. Jedna z najbardziej znanych zabytków na świecie. Jej nazwę tłumaczy się na Nasza Pani i odnosi się do Matki Boskiej. Dwie wieże katedry nie są identyczne, taki przywilej przysługiwał w średniowieczu tylko arcybiskupstwom. Paryż został podniesiony do tej rangi dopiero w 1622.

6 Wieża Eiffla Wieża Eiffla jest najbardziej znanym zabytkiem w Paryżu. Jest największą budowlą w Paryżu. Leży nad Sekwaną. Wieże zbudowano specjalnie na paryską wystawę światową w 1889 r. miała upamiętnić setną rocznice rewolucji francuskiej.

7 Łuk triumfalny Jest to ważny element architektury Paryża, stanowiący zakończenie perspektywy Pól Elizejskich. Łuk został zbudowany dla uczczenia tych, którzy walczyli i polegli za Francję w czasie wojen : rewolucji francuskiej i wojen Napoleońskich

8 Kuchnia Kuchnia francuska najczęściej kojarzona jest ze ślimakami, bagietką, serami, winem i żabimi udkami. Ważne miejsce w całej kuchni francuskiej zajmują takie produkty jak wino, sery, mięsa oraz produkty regionalne.

9 ŹRÓDŁA https://www.google.pl/search?q=FLAGA+FRANCJI&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi3 38az2YjMAhWBKiwKHQCPA-YQ_AUIBygB&biw=1366&bih=657 https://www.google.pl/search?q=FLAGA+FRANCJI&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi3 38az2YjMAhWBKiwKHQCPA-YQ_AUIBygB&biw=1366&bih=657 http://www.gify.net/img-flaga-francji-ruchomy-obrazek-0019-122048.htm#linkit http://www.szkolnictwo.pl/szukaj,God%C5%82o_Francji http://www.taniec.fit.pl/tag/1738,tance-francuskie https://pl.wikipedia.org/wiki/Religia_we_Francji https://pl.wikipedia.org/wiki/Wie%C5%BCa_Eiffla

10 Dziękuję za uwagę


Pobierz ppt "FRANCJA Prezentację przygotowała: Kamila Gąsior klasa 6c Szkoła Podstawowa nr 28 we Wrocławiu ul. Greckiej Rok 2016."

Podobne prezentacje


Reklamy Google