Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Laureaci konkursu: „NAJAKTYWNIEJSZY CZYTELNIK BIBLIOTEKI”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Laureaci konkursu: „NAJAKTYWNIEJSZY CZYTELNIK BIBLIOTEKI”"— Zapis prezentacji:

1 Laureaci konkursu: „NAJAKTYWNIEJSZY CZYTELNIK BIBLIOTEKI”

2 Kategoria I Julia Urbańska Weronika Dytlow Julita Piotrowska

3 Kategoria II Anna Ostrowska

4 Kategoria III Katarzyna Malinowska Ewa Siwek Mirosława Jaroszewska

5 Gminna Biblioteka Publiczna w Załuskach

6

7 Ewa Chotomska to córka popularnej poetki Wandy Chotomskiej. Powszechnie znana jest jako ciotka Klotka z telewizyjnego „Tik – taka” Inne programy dla dzieci, z którymi jest ona związana, to „Budzik” i „Jedyneczka”. Autorka jest bardzo aktywna, odwiedza wiele szkół i przedszkoli

8

9 Spotkania z dzie ć mi Ewa Chotomska w spontaniczny i bezpośredni sposób rozmawia z dziećmi. Mówiąc o swojej pracy, wypowiedzi urozmaica recytacją wierszy i dowcipami, czym rozbawia młodych słuchaczy.

10

11 TWÓRCZOŚĆ LITERACKA Ewy Chotomskiej

12

13 TIK – TAK Program "Tik-Tak" był to środowy program dla dzieci o charakterze muzycznym. Program wszedł na ekrany w okresie stanu wojennego (1981) i z powodu aktorskiego bojkotu telewizji początkowo był wyłącznie kukiełkowy.

14

15 TIK – TAK Dopiero od roku 1983 w studiu Telewizji Polskiej w Warszawie przybrał ostateczną formę i stał się najpopularniejszym telewizyjnym programem dla dzieci, łączący dobrze pojętą dydaktykę z humorem i piosenką.

16

17 TIK – TAK Przy wielkim, kolorowym zegarze, bohaterowie programu (Pan Tik-Tak, Zając Poziomka, Ciotka-Klotka, Wujek Krzysio), przeżywali zabawne przygody, a w studiu zawsze było mnóstwo dzieci.

18

19 Nazwa pochodzi od gamy „do-re- mi-fa-sol-la” Ewa Chotomska z Andrzejem Grabowskim założyła w 1983r. dziecięcy zespół Fasolki, która pisze teksty do ich piosenek. Do tej pory powstało ich około trzystu. FASOLKI

20 FASOLKI Ewa Chotomska napisała słowa takich piosenek, jak „Szczotka, pasta” czy „Mydło lubi zabawę”, znanych i lubianych od lat przez dzieci w całej Polsce.W sumie w repertuarze zespołu znajduje się ponad 200 utworów śpiewanych na żywo, co jest wyjątkiem wśród wykonawców dziecięcych.

21

22 Zespół „Fasolki” działa i nagrywa po dziś dzień w Młodzieżowym Domu Kultury im. Władysława Broniewskiego przy ul. Łazienkowskiej w Warszawie Działają one pod kierownictwem Ewy Chotomskiej, a zajęcia prowadzą Natalia Dymarska - śpiew i Agnieszka Szymańska - choreografia. FASOLKI

23 FASOLKI Ich twórczość cieszy się dużą popularnością, a zespół nadal zaprasza do współpracy dzieci w wieku 6-13 lat.

24

25


Pobierz ppt "Laureaci konkursu: „NAJAKTYWNIEJSZY CZYTELNIK BIBLIOTEKI”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google