Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Herb Herb. Nazwa Australia odnosząca się do kontynentu pochodzi od określenia Tera Australis, czyli Ziemia Południowa po łacinie. W dawnej Europie wierzono,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Herb Herb. Nazwa Australia odnosząca się do kontynentu pochodzi od określenia Tera Australis, czyli Ziemia Południowa po łacinie. W dawnej Europie wierzono,"— Zapis prezentacji:

1 Herb Herb

2 Nazwa Australia odnosząca się do kontynentu pochodzi od określenia Tera Australis, czyli Ziemia Południowa po łacinie. W dawnej Europie wierzono, że na półkuli południowej znajduje się naprawdę duży kontynent. Ostatecznie, nazwa przypadła o wiele mniejszemu niż zakładano.

3  Państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Jedyny kraj, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem. Australia to szósty pod względem wielkości kraj świata, położony na kontynencie australijskim będącym najmniejszym spośród wszystkich kontynentów. Najgęściej zaludnione jest wschodnie i południowo-wschodnie wybrzeże. Obszar pustynny zajmuje powierzchnię większą niż na jakimkolwiek innym kontynencie; dwie trzecie powierzchni leży w klimacie suchym lub półsuchym.  Głową państwa jest królowa Australii - obecnie Elżbieta II.

4

5 Stolica Australii to Canberra. Duże miasta : Ludność - Sydney 4 293 100 - Melbourne 4 000 000 - Brisbane 1 810 900

6  Waluta obowiązująca w Australii to dolar australijski

7  W Australii mówi się językiem angielskim

8  Największym miastem w Australii jest Sydney. Sydney Opera House – budynek w stylu nowoczesnego ekspresjonizmu, położony na przylądku Bennelong Point w Sydney. Opera budowana była w latach 1957-1973, wykonana została ze stali, betonu i szkła. Głównymi architektami byli JORN UTZON i OCE ARUP, których projekt został wybrany spośród 222 innych, zgłoszonych przez przedstawicieli 32 państw świata. Budynek opery został wpisany 28 czerwca 2007 roku na listę światowego dzieciństwa UNESCO.

9  Melbourne – stolica i największe miasto stanu Wiktoria oraz drugie pod względem wielkości miasto w Australii po Sydney.

10  Melbourne Cricket Ground – znajduje się olimpijski stadion w Yarra Park. Stadion uważany jest za stolicę i serce australijskiego sportu.

11  Dziwaczne okrągławe twory z piaskowca o różnych kształtach i wysokościach tworzą masyw Bungie Bungie na terenie Parku Narodowego Purnululu w północno-zachodniej Australii. Te nietypowe, pokryte czerwono-czarnymi pasami formacje powstały w wyniku erozji. Rozległy, niezwykle imponujący krajobraz można poznawać na wyboistych trasach pieszo lub też samochodem z napędem na cztery koła.

12 Uluru, Oolora – formacja skalna w centralnej części Australii, na Terytorium Północnym. Znajduje się w parku narodowym Uluru-Kata Tjuta, niedaleko miasteczka Yulara, 400 km na południowy zachód od Alice Springs.

13  Wielka Rafa Koralowa albo Wielka Rafa Barierowa – największa na świecie rafa koralowa, położona u wybrzeży Australii. Jest to największa na Ziemi pojedyncza struktura wytworzona przez organizmy żywe, widoczna nawet z kosmosu

14  Australia Zoo, zwane Domem Łowcy Krokodyli – ogród zoologiczny znajdujący się blisko Beerwah na Słonecznym Wybrzeżu w południowo-wschodniej części stanu Queensland.

15 Australia jest interesującą krainą zamieszkałą przez sporą ilość ciekawych gatunków zwierząt

16  Niedźwiadek żyje w Australii na drzewach eukaliptusowych. Uznany jest za zwierze chronione.

17  Zamieszkuje Australię. Znakomicie przystosowany do warunków środowiska. Żywi się królikami, małymi torbaczami, kangurami i zwierzętami domowymi. Żyje do 14 lat.

18  Kangur – duży torbacz z rodziny kangurowatych. Może długo i szybko skakać na tylnych łapach. Odpoczywając siedzi na ogonie jak na krześle. Ostrzegając inne zwierzęta przed niebezpieczeństwem głośno stuka łapami o ziemię.

19  Nicole Kidman Cate Blanchett

20  Kylie Minogue Natalie Imbruglia

21  Futbol australijski - Obok krykieta jest to drugi "sport narodowy" Australii.

22  Sport drużynowy, w którym mecze rozgrywane są między dwiema drużynami po jedenastu zawodników.

23  The End


Pobierz ppt "Herb Herb. Nazwa Australia odnosząca się do kontynentu pochodzi od określenia Tera Australis, czyli Ziemia Południowa po łacinie. W dawnej Europie wierzono,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google