Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Australian Flag Flaga Australii – granatowy prostokąt, w którego lewym górnym rogu znajduje się Union Jack, symbol Wielkiej Brytanii, przypominający o.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Australian Flag Flaga Australii – granatowy prostokąt, w którego lewym górnym rogu znajduje się Union Jack, symbol Wielkiej Brytanii, przypominający o."— Zapis prezentacji:

1

2 Australian Flag Flaga Australii – granatowy prostokąt, w którego lewym górnym rogu znajduje się Union Jack, symbol Wielkiej Brytanii, przypominający o związkach Australii z Koroną Brytyjską. Siedmioramienna gwiazda poniżej nosi nazwę Federation Star. Jej sześć ramion oznacza sześć stanów, siódme jest wspólne dla dwóch niezależnych terytoriów federalnych. Konstelacja gwiazd po prawej stronie sztandaru to Krzyż Południa, kojarzony często z Australią.

3 Coat of Arms of Australia Herb Australii został nadany w 1912 roku przez króla Jerzego V. Sześciopolową tarczę z herbami stanów, otoczonymi bordiurą gronostajową podtrzymują kangur i emu. Nad nią, na niebiesko-złotym zwoju, umieszczona jest siedmioramienna złota gwiazda. Za tarczą i zwierzętami umieszczone są kwitnące gałęzie australijskiej akacji. Pod tarczą wstęga z napisem nazwy państwa.

4 Australian Anthem Advance Australia Fair Australians all let us rejoice, For we are young and free; We've golden soil and wealth for toil, Our home is girt by sea; Our land abounds in Nature's gifts Of beauty rich and rare; In history's page, let every stage Advance Australia fair! In joyful strains then let us sing, "Advance Australia fair!" Beneath our radiant southern Cross, We'll toil with hearts and hands; To make this Commonwealth of ours Renowned of all the lands; For those who've come across the seas We've boundless plains to share; With courage let us all combine To advance Australia fair. In joyful strains then let us sing "Advance Australia fair!"

5 The Capital of Australia Canberra Canberra – stolica Australii, miasto położone w Alpach Australijskich nad rzeką Molonglo, na wysokości 550–700 m n.p.m.; leży w odległości 320 km od Sydney i 480 km od Melbourne w obrębie Australijskiego Terytorium Data założenia Data założenia: 1913 Powierzchnia: Powierzchnia: 814,2 km² Liczba ludności: Liczba ludności: 358 222 (2010) Organizacja Narodów Zjednoczonych Ciekawe miejsca Ciekawe miejsca: Australian War Memorial Australian Institute of Sport Old Parliament House

6

7 Wombat Wombat tasmański (Vombatus ursinus) – średniej wielkości torbacz z rodziny wombatów przypominający wyglądem borsuka, o jednolitej szarej sierści. Występuje na obszarze Australii od granic Queensland i Nowej Południowej Walii wzdłuż pustyń Wiktorii aż do południowo-wschodniego krańca Australii oraz na Tasmanii. Dane liczbowe długość ciała (bez ogona): 70-115 cm długość ogona: 2,5 cm wysokość: 25-30 cm ciężar: 20-35 kg dojrzałość płciowa: 2 lata ciąża: 20-22 dni liczba młodych: 1 długość życia: do 20 lat

8 Kangaroo Kangur olbrzymi (Macropus giganteus) – duży torbacz z rodziny kangurowatych, endemit kontynentu australijskiego, jeden z najbardziej popularnych kangurów, często mylony z kangurem szarym, łapanym dla skór i mięsa już przez Aborygenów. Przez Europejczyków widziany po raz pierwszy w 1770 r. Obok kangura rudego i szarego należy do największych wśród współcześnie żyjących torbaczy. Zasięg występowania

9 Emu Emu – rodzina ptaków z rzędu kazuarowych. Obejmuje ptaki lądowe, nielotne i szybko biegające, zamieszkujące całą Australię. Ptaki te charakteryzują się redukcją skrzydła, lotek i sterówek. Ich pióra przypominają sierść.

10 Koala Koala (Phascolarctos cinereus) gatunek torbacza z rodziny koalowatych, nadrzewne zwierzę roślinożerne, zamieszkujące wschodnią Australię. Koala schodzi na ziemię tylko po to, by przejść na kolejne drzewo. Żyje samotnie lub w niewielkich grupach złożonych z samca i kilku samic. Jest jedynym współcześnie żyjącym przedstawicielem rodzaju Phascolarctos.

11 The Biggest Australian National Park Park Narodowy Kakadu – park narodowy położony w północnej części Terytorium Północnego w Australii. Utworzony w 1981, następnie dwukrotnie rozszerzony, w 1987 i 1992. Zajmuje powierzchnię 19 804 kilometrów kwadratowych (rozciąga się mniej więcej na powierzchni prostokąta o bokach 100 i 200 kilometrów). W 1981 park został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO Południe parku stanowią skaliste regiony, doskonałe miejsce dla węży i jaszczurek. Występują tam niewielkie lasy palmowe. Centrum parku to trawiaste równiny z gęstą siecią rzek, z kępami eukaliptusów, na północy znajduje się podmokłe nadbrzeże. Park jest domem 50 gatunków ssaków, 100 gatunków gadów i 280 gatunków ptaków. Na terenie parku mieszka aborygeńskie plemię Gagudju

12 Currency of Australia Dolar australijski Dolar australijski, oficjalna nazwa Australian Dollar, międzynarodowy skrót AUD – oficjalna waluta Australii, Kiribati, Nauru i Tuvalu. Jeden dolar australijski dzieli się na sto centów australijskich Wszystkie banknoty wykonane są z polimeru, wprowadzone w 1990 „plastikowe” pieniądze były pierwszymi na świecie tego typu banknotami. Jako dodatkowe zabezpieczenie przed fałszerstwami na każdym banknocie znajduje się przezroczyste okienko, w które wklejony jest obrazek holograficzny. Dolar australijski w 1966 r. zastąpił funta australijskiego.

13

14 Nicole KIdman Urodzona na Hawajach, ale wychowała się w Australii. Znana głównie z bycia byłą żoną Toma Cruisa i botoksu, do którego za nic nie chce się przyznać. Mieszka na pół etatu w Sydney. Drugą połowę czasu spędza w Stanach. W związku małżeńskim z Keithem Urbanem, australijskim piosenkarzem country, który jest bardzo popularny w USA. Na koncie ma Oskara za rolę w firmie Hours. Trudno określić z jakim akcentem mówi.

15 Russell Crowe Jego chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Urodził się co prawda w Nowej Zelandii, ale od czwartego roku życia mieszka w Australii. Mieszka w Sydney, w dzielnicy Woolloomooloo i jest współwłaścicielem jednej z lokalnych drużyn rugby – Rabbithons. W australijskim filmie nie zagrał od wielu lat. Nie ukrywa się jednak ze swoim pochodzeniem, co najlepiej widać w jego wypowiedziach – nie udaje amerykańskiego akcentu, mówi jak 100% australijczyk bez względu na to z kim rozmawia. Na koncie ma Oskara za rolę w Gladiatorze.

16 Mark Webber Mark Alan Webber – australijski kierowca wyścigowy. Od 2007 reprezentuje zespół Red Bull Racing. W 2010 i 2011 zdobył tytuł II wicemistrza świata Formuły 1. Data i miejsce urodzenia: 27 sierpnia 1976 (37 lat), Queanbeyan, Australia Wzrost: 1,84 m

17 Australia Australia (Związek Australijski, Commonwealth of Australia) – państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Jedyny kraj, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem. Jest szóstym pod względem powierzchni państwem świata. Australia jest krajem wysoko rozwiniętym, ze społeczeństwem wielokulturowym. W porównaniu z innymi państwami wskaźnikrozwoju społecznego (uwzględniający jakość życia, opiekę zdrowotną, przeciętną długość życia, poziom wykształcenia, swobodę działalności ekonomicznej, wolność osobistą i prawa polityczne) Australii jest bardzo wysoki i obecnie znajduje się na 2 miejscu po Norwegii. Miasta australijskie są w światowej czołówce w dziedzinie życia kulturalnego.


Pobierz ppt "Australian Flag Flaga Australii – granatowy prostokąt, w którego lewym górnym rogu znajduje się Union Jack, symbol Wielkiej Brytanii, przypominający o."

Podobne prezentacje


Reklamy Google