Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jestem wyrobem papierowym lub foliowym przymocowanym do produktu w celu zidentyfikowania lub określenia jego zawartości.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jestem wyrobem papierowym lub foliowym przymocowanym do produktu w celu zidentyfikowania lub określenia jego zawartości."— Zapis prezentacji:

1

2 Jestem wyrobem papierowym lub foliowym przymocowanym do produktu w celu zidentyfikowania lub określenia jego zawartości.

3 Zgodnie z polskim ustawodawstwem jako etykieta produktu spożywczego powinnam mieć napisy w języku polskim, umieszczone w sposób czytelny, zrozumiały i widoczny. Muszę zawierać obowiązkowo kilka istotnych informacji.

4

5

6

7 3.SKŁAD

8

9 Kraj producenta i umowne znaczenie prefixu kodu EAN-13 i UPC-12 *20..29 służą do znakowania towarów o zmiennej wadze bezpośrednio w sklepach *50 Wielka Brytania *590 Polska *977 ISSN (zarezerwowane dla czasopism) *978 ISBN (zarezerwowane dla książek) *98 i 99 kupony

10

11

12

13

14

15 Brak ww. informacji może świadczyć o tym, że producent ma coś do ukrycia i nie należy wówczas kupować takiej żywności !

16

17 Międzynarodowym symbolem napromieniania żywności jest znak graficzny z kwiatkiem.

18 „ Jesteś tym co jesz.” Postaraj się zadbać o siebie i zwracaj na nas uwagę!

19 Agnieszka Jeleń klasa 1 c ŹRÓDŁA: www.wikipedia.pl www.google.pl


Pobierz ppt "Jestem wyrobem papierowym lub foliowym przymocowanym do produktu w celu zidentyfikowania lub określenia jego zawartości."

Podobne prezentacje


Reklamy Google