Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespół Szkolno – Przedszkolny im. św. Wojciecha we Włodowicach to bezpieczne i przyjazne dla dziecka miejsce, w którym: panuje dobry „klimat wychowawczy”;

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespół Szkolno – Przedszkolny im. św. Wojciecha we Włodowicach to bezpieczne i przyjazne dla dziecka miejsce, w którym: panuje dobry „klimat wychowawczy”;"— Zapis prezentacji:

1 Zespół Szkolno – Przedszkolny im. św. Wojciecha we Włodowicach to bezpieczne i przyjazne dla dziecka miejsce, w którym: panuje dobry „klimat wychowawczy”; stworzone są optymalne warunki do rozwoju intelektualnego dziecka oraz zdobywania przez nie nowych umiejętności; rodzice są naszymi najbliższymi i najważniejszymi partnerami.

2 PARTNERZY ZEWNĘTRZNI Centrum Edukacji Obywatelskiej –Ślady Przeszłości –Program SUS –Szkoła z klasą Fundacja Wspomagania Wsi –Pożyteczne ferie i wakacje Fundacja Wspierania Aktywności Lokalnej FALA - Z Małej Szkoły w Wielki Świat

3 Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli - Projekt „Dolnośląska szkoła liderem projakościowych zmian w polskim systemie edukacji” Gmina Nowa Ruda - Równy Start to równe szanse

4 WSPÓŁPRACA Komitet Rodzicielski –Organizacja zabaw, festynów, –Współfinansowanie zakupów sprzętu (ksero, aparat cyfrowy, drukarka, wyposażenie biblioteki szkolnej – czytnik, stoliki do czytelni, niszczarka, faks, laminarka, zestawy TV), Rada Sołecka –Finansowanie zakupu krzeseł do pracowni komputerowej Stowarzyszenie „Włodzica” –Projekty edukacyjne „Pożyteczne ferie”

5

6

7 Co roku organizujemy Dzień Patrona – św. Wojciecha. Od kilku lat społeczność szkolna realizuje projekt edukacyjny związany z jakimś państwem europejskim, a święto szkoły jest okazją do podsumowań konkursu literacko- dziennikarskiego „Moja Mała Ojczyzna”.

8

9

10

11

12

13 W grudniu każdego roku nasi uczniowie wystawiają Jasełka.

14

15 Tradycyjnie raz w roku uczniowie spędzają jedną noc karnawałową w szkole. Elementy nocy karnawałowej nawiązują do zwyczajów obowiązujących w różnych państwach Unii Europejskiej.

16

17

18 W październiku pierwszoklasiści zostają pasowani na uczniów naszej szkoły.

19

20

21 Korzystamy z lekcji i warsztatów organizowanych przez Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku oraz Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdr.

22

23 p. Anna Olszewska – radca Ambasady RP w Pradze „ Jak się mogłam przekonać, włodowicka szkoła należy do wyjątkowych, gdyż ucząc w taki sposób o świecie bliższym i dalszym (Dzień Irlandzki, Dzień Czeski) wprowadza młodzież w przyszłość, w jutrzejszą Zjednoczoną Europę. ”

24 p. Olga Tokarczuk - pisarka „ Jak zwykle – każde odwiedziny w Waszej szkole są dla mnie dużym przeżyciem. Marzę, że gdyby takich szkół było więcej-świat byłby lepszy. Czuję się zaszczycona mianem Przyjaciela Szkoły. Pozdrawiam i dziękuję za możliwość pobytu dziś z Wami. (…) Do następnego razu – - Olga Tokarczuk ”

25 A. Birula i A. Kowalska (Filharmonia Sudecka) „ Dziękujemy bardzo pięknej publiczności tej wspaniałej szkoły. ”


Pobierz ppt "Zespół Szkolno – Przedszkolny im. św. Wojciecha we Włodowicach to bezpieczne i przyjazne dla dziecka miejsce, w którym: panuje dobry „klimat wychowawczy”;"

Podobne prezentacje


Reklamy Google