Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Co możesz zrobić za pomocą urzędomatu?  Złożyć dokumenty w postaci papierowej i wydrukować potwierdzenie ich złożenia.  Założyć konto użytkownika na.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Co możesz zrobić za pomocą urzędomatu?  Złożyć dokumenty w postaci papierowej i wydrukować potwierdzenie ich złożenia.  Założyć konto użytkownika na."— Zapis prezentacji:

1

2 Co możesz zrobić za pomocą urzędomatu?  Złożyć dokumenty w postaci papierowej i wydrukować potwierdzenie ich złożenia.  Założyć konto użytkownika na platformie e-PUAP.  Wypełnić i wysłać do urzędu formularz elektroniczny za pośrednictwem platformy e-PUAP (wymaga posiadania podpisu elektronicznego i konta użytkownika e-PUAP).  Przeglądać witrynę internetową Urzędu Miasta Tarnobrzeg www.tarnobrzeg.pl

3

4 Zanim złożysz dokument!!!  Umieść w lewym górnym rogu dokumentu swoje imię, nazwisko i adres, ewentualnie numer kontaktowy.  Podpisz dokument odręcznie.  Usuń zszywki, spinacze lub inne metalowe elementy.

5 Jak złożyć dokument papierowy?  Na ekranie dotykowym wybierz rodzaj dokumentu, jaki chcesz złożyć. Jeśli składasz pismo lub wniosek, wciśnij górny przycisk. Jeśli składasz informację lub deklarację podatkową, wciśnij dolny przycisk.  Do szczeliny podajnika dokumentów włóż pierwszą stronę dokumentu zadrukowaną stroną do dołu. Arkusz wsuń tak, aby krawędź papieru pokrywała się z zaznaczoną na podajniku linią. Dosuń papier do prawej prowadnicy.

6  Po włożeniu dokumentu do szczeliny wciśnij przycisk „Dalej" na ekranie dotykowym. Rozpocznie się skanowanie dokumentu. Jeśli na ekranie pojawi się komunikat o błędzie, oznacza to, że papier nie został prawidłowo umieszczony w szczelinie. Popraw arkusz i jeszcze raz wciśnij „Dalej".  Po zeskanowaniu arkusza pojawi się ekran, na którym możesz wybrać spośród dwóch opcji. Jeśli zakończyłeś proces składania dokumentu i chcesz wydrukować potwierdzenie, wciśnij przycisk A. Aby złożyć kolejne arkusze (w przypadku dokumentu wielostronicowego) wciśnij przycisk B.

7  Przed rozpoczęciem wydruku potwierdź zakończenie składania dokumentu naciskając przycisk „Tak". Jeśli chcesz anulować operację lub dokonać poprawek, wciśnij „Nie".  Urządzenie wydrukuje potwierdzenia złożenia dokumentu. Na ekranie zostanie wyświetlone podsumowanie zeskanowanych dokumentów Pracę z systemem możesz ocenić za pomocą ikonek znajdujących się na dole ekranu.  Odbierz potwierdzenie złożenia dokumentu z podajnika arkuszy.

8 Przeglądanie witryn  Aby przeglądać witrynę internetową Urzędu Miasta Tarnobrzeg, na ekranie dotykowym wciśnij przycisk z adresem strony www.tarnobrzeg.pl. www.tarnobrzeg.pl  Urzędomat działa na zasadzie prostej przeglądarki internetowej. Aby poruszać się po witrynie, używaj ekranu dotykowego i przycisków nawigacyjnych znajdujących się w dolnej części ekranu. Aby wrócić do ekranu głównego, wciśnij przycisk z ikoną domu. Wirtualna klawiatura umożliwia wpisywanie treści w formularzach udostępnionych np. na stronie www.epuap.gov.pl.www.epuap.gov.pl

9 Gdzie znajdują się urzędomaty? Urzędomaty możesz znaleźć w budynkach administracyjnych Urzędu Miasta Tarnobrzeg:  przy ul. Kościuszki 32  przy ul. Mickiewicza 7

10 Zapraszamy do korzystania z urzędomatów


Pobierz ppt "Co możesz zrobić za pomocą urzędomatu?  Złożyć dokumenty w postaci papierowej i wydrukować potwierdzenie ich złożenia.  Założyć konto użytkownika na."

Podobne prezentacje


Reklamy Google