Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt realizowany w ramach programu „Działaj Lokalnie”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt realizowany w ramach programu „Działaj Lokalnie”"— Zapis prezentacji:

1 Projekt realizowany w ramach programu „Działaj Lokalnie”

2 Program "Działaj Lokalnie" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany jest przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy z siecią Ośrodków Działaj Lokalnie.

3

4  nabycie umiejętności zdobienia przedmiotów metodą decoupage’u i quillingu podczas siedmiu czterogodzinnych warsztatów,  zorganizowanie wystawy powarsztatowej,  atrakcyjne spędzanie wolnego czasu,  integrowanie społeczności lokalnej.

5  stare meble, szkło, terakotę, drewno, gips, przedmioty ocynkowane, styropian, także wydmuszki jajek.

6  Termin decoupage wywodzi się z języka francuskiego i oznacza „wycinanie”.  Decoupage to stara technika zdobnicza znana już w XVI w.  Decoupage polega na wycinaniu/wydzieraniu obrazków lub pasków papieru, naklejaniu ich na przeznaczone do dekoracji powierzchnie oraz zabezpieczaniu całości kilkoma warstwami lakieru.

7  Produkty bazowe: primer – farba gruntująca do drewna, terakoty, ceramiki, szkła oraz farba akrylowa – na bazie wody.  Kleje.  Lakiery do spękań (tzw. kraki) – jednoskładnikowe i dwuskładnikowe.

8  Lakiery wykańczające: na bazie wody, syntetyczne, żele, matowe, błyszczące, półmaty, satynowe.  Szlifowanie i postarzanie: papiery ścierne, świece stearynowe.  Złocenia: klej do złoceń i folia złocona w płatkach lub rolkach.

9  z kolorowym nadrukiem,  ryżowy,  serwetki,  gazety,  wydruk z drukarki laserowej,  suszone kwiaty.

10

11

12

13

14

15

16  Termin quilling wywodzi się z języka angielskiego i oznacza "nawijać na pióro lub rurkę„.  Quilling to technika z rodzaju papieroplastyki, (zwana też papierowym filigranem) służąca do tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej i odpowiednio uformowanych przez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru.

17  paski quillingowe (różne grubości i odmiany),  igła do quillingu (zwykła lub z kołnierzem),  wzornik z kółeczkami,  szpileczki do usztywniania pracy,  klej do papieru (Uwaga! Musi zrobić się przezroczysty po wyschnięciu),  grzebień do quillingu,  podkładka korkowa,  gilotyna do cięcia pasków, nożyczki.

18  spiralka  łezka  kropla  trójkąt  kwadrat  diament

19  liść  tulipan  półksiężyc  serce otwarte  litera V i S

20

21

22

23

24

25

26


Pobierz ppt "Projekt realizowany w ramach programu „Działaj Lokalnie”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google