Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

1 Decoupage - kreatywne hobby dla każdego Ewa Osoba Gimnazjum Nr 3 w Lublinie Katarzyna Horbowska-Zaranek SOSW Nr 1 w Lublinie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "1 Decoupage - kreatywne hobby dla każdego Ewa Osoba Gimnazjum Nr 3 w Lublinie Katarzyna Horbowska-Zaranek SOSW Nr 1 w Lublinie."— Zapis prezentacji:

1 1 Decoupage - kreatywne hobby dla każdego Ewa Osoba Gimnazjum Nr 3 w Lublinie Katarzyna Horbowska-Zaranek SOSW Nr 1 w Lublinie

2 2 DECOUPAGE Technika zdobienia przedmiotów Technika zdobienia przedmiotów

3 3 Słowo "decóupage" wycinać" pochodzi od francuskiego słowa decouper oznaczającego "wycinać".

4 4 Technika ta narodziła się w Chinach pod koniec XII wieku, a w średniowieczu dotarła do Europy

5 5 Opiera się na dekorowaniu przedmiotów poprzez naklejanie na nie papierowych i ryżowych serwetek, oraz

6 6 Jeżeli starannie wykonamy dekorację, przedmioty będą wyglądały jak ręcznie malowane zdobionego papieru

7 7 Decoupage może być stosowany praktycznie na każdej powierzchni - począwszy od drewna, poprzez szkło, metal, tkaninę, a skończywszy na ścianach naszego mieszkania.

8 8 Dodatkową ozdobą przedmiotu wykonanego techniką decoupage mogą być postarzające pęknięcia, które uzyskujemy używając specjalnych preparatów

9 9 Przybory : nożyczki mata nożyk

10 10 gąbki pędzle

11 11 Materiały : kleje :

12 12 primer : biały przezroczysty

13 13 farby akrylowe

14 14 Przykłady przedmiotów zdobionych techniką decoupage

15 15

16 16

17 17

18 18

19 19

20 20 KROK po KROKU OZDOBIENIE SŁOICZKA PRZY POMOCY SERWETKI RYŻOWEJ

21 21 Potrzebne materiały: słoiczek, butelka; serwetka; farba ciemnego i jasnego koloru, klej do serwetek; preparat do pęknięć Cracle Country.

22 22 Malujemy na ciemny kolor słoiczek i czekamy aż wyschnie. Suchym pędzlem nanosimy grubą warstwę Cracle Country i odstawiamy do wyschnięcia (ok. 30 min.).

23 23 Gąbeczką lub pędzlem umaczanym w dwóch kolorach jasnej farby malujemy słoiczek. Pęknięcia pojawią się Zgodnie z kierunkiem pociągnięć pędzla.

24 24 Wydzieramy wzór z serwetki i nakładamy na słoiczek pędzelkiem umoczonym w kleju do serwetek. Smarując po serwetce przyklejamy ją.

25 25 Na koniec możemy zabezpieczyć słoiczek lakierem ochronnym.

26 26 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ Prezentacja powstała jako pomoc do zajęć rewalidacyjnych z rękodzieła dla uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym Nr 1 w Lublinie prowadzonych przez p. Agnieszkę Tkaczyk


Pobierz ppt "1 Decoupage - kreatywne hobby dla każdego Ewa Osoba Gimnazjum Nr 3 w Lublinie Katarzyna Horbowska-Zaranek SOSW Nr 1 w Lublinie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google