Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Technika serwetkowa Kurs dla początkujących przeprowadzony przez uczniów ZSS w Kolbuszowej Dolnej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Technika serwetkowa Kurs dla początkujących przeprowadzony przez uczniów ZSS w Kolbuszowej Dolnej."— Zapis prezentacji:

1 Technika serwetkowa Kurs dla początkujących przeprowadzony przez uczniów ZSS w Kolbuszowej Dolnej

2 Technika serwetkowa czyli decoupage
Decoupage jest techniką, w której wykorzystujemy obrazki lub paski papieru, które cierpliwie, precyzyjnie wycinamy. Następnie wedle własnych upodobań i fantazji naklejamy na przeznaczone do dekoracji powierzchnie, a na koniec zabezpieczamy całość kilkoma warstwami lakieru.

3 Odrobina historii Termin decoupage wywodzi się od francuskiego słowa decouper- wycinanie. Była znana już w średniowieczu. Jednak historia decoupage’u rozpoczęła się wraz z zamiłowaniem dworów europejskich do specjalnej techniki sprowadzonej z Chin.

4 Podstawowe materiały

5 Produkty bazowe Podkład może być różnego rodzaju i chcąc uzyskać przedmiot dobrze wykończony i długotrwały, musisz przygotować go wcześniej. Na fotografii ukazano farbę akrylową nadającą się do bezpośredniego pokrywania kartonu lub drewna.

6 Kleje W sklepach jest szeroki wybór klejów do decoupage’u, raczej gęstych i gotowych do użycia. Najczęściej używa się kleju winylowego, może być zwykły vikol.

7 Lakiery wykańczające Lakiery na bazie wody, syntetyczne, żele, matowe, satynowe czy nabłyszczające- wszystkie znajdziesz w sklepach.

8 Serwetki Były prawdziwą innowacją w decoupage’u. Łatwość użycia serwetek sprawiła, że stały się bardzo popularne.

9 Pędzle Bardzo ważne są pędzle. Płaskie służ do nakładania kleju, duże i małe do nakładania farb. Miękkie pędzle wykorzystuje się do wykończeń. Pędzle- gąbki wyjątkowo przydatne są do przyciskania naklejonego obrazka tak, żeby usunąć nadmiar kleju.

10 Rodzaje powierzchni Powierzchnie wykonane są z różnych materiałów. Na jednych łatwiej naklejać wycinanki, na drugich trudniej: od drewna po ceramikę, od metalu po plastik, szkło czy waskową świeczkę.

11 Przygotuj Przedmiot do dekorowania Farby akrylowe w jasnych barwach
Klej do decoupage’u Werniks do decoupage’u Serwetki Nożyczki pędzle

12 Krok 1 Przygotuj przedmiot do dekoracji, w tym wypadku metalowa puszka po kakao. Należy ją oczyścić z zanieczyszczeń i wygładzić powierzchnię.

13 Krok 2 Pomaluj dekorowany przedmiot farbą akrylową. Najlepiej jest użyć jasnych kolorów szczególnie jeżeli serwetka jest również w jasnych barwach. W razie potrzeby po wyschnięciu pokryj powierzchnię jeszcze raz farbą.

14 Krok 3 Ostrożnie wytnij nożyczkami motyw z serwetki.

15 Krok 4 Odżuć dwie warstwy spodnie serwetki, zostaw tylko tę z obrazkami.

16 Krok 5 Przyklej obrazek na gładkiej powierzchni i zaczynając od środka. Po nałożeniu motywu wygładź go palcami.

17 Krok 6 Jeżeli motyw jest gładki to nałóż kolejną warstwę kleju i pozostaw do wyschnięcia.

18 Krok 7 Aby zabezpieczyć swoją pracę przed wilgocią i zabrudzeniami oraz aby nadać jej efektowny wygląd zaleca się położenie na całej powierzchni warstwy werniksu do decoupage’u.

19 Efekt pracy

20 KONIEC Życzymy sukcesów


Pobierz ppt "Technika serwetkowa Kurs dla początkujących przeprowadzony przez uczniów ZSS w Kolbuszowej Dolnej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google