Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Technikum nr 7 technik pojazdów samochodowych technik mechatronik – mechatronika pojazdów samochodowych Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 7 mechanik pojazdów.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Technikum nr 7 technik pojazdów samochodowych technik mechatronik – mechatronika pojazdów samochodowych Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 7 mechanik pojazdów."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Technikum nr 7 technik pojazdów samochodowych technik mechatronik – mechatronika pojazdów samochodowych Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 7 mechanik pojazdów samochodowych elektromechanik pojazdów samochodowych blacharz samochodowy

4 Technikum Uzupełniające nr 7 (na podbudowie zasadniczej szkoły zawodowej) zawód: technik pojazdów samochodowych zawód: technik mechatronik zawód: technik mechanik

5 SAMOCHODOWĄ SZKOŁĄ ROKU

6 Nasi koledzy- Adam Śniegula i Damian Sobański uczniowie klasy IVc zdobyli drużynowo I miejsce w finale ogólnopolskim X Olimpiady Techniki Samochodowej

7 ADAM ŚNIEGULA

8 DAMIAN SOBAŃSKI

9 Finał X Olimpiady Techniki Samochodowej odbył się w siedzibie autoryzowanej stacji diagnostycznej firmy Mercedes Benz Polska w Warszawie

10

11 zdobycie zawodu i tytułu technika zdawanie matury kształcenie umiejętności zawodowych kontynuacje nauki w szkłach wyższych przygotowuje do prowadzenia własnej firmy szkolenie w ramach kursu na prawo jazdy kategorii B

12 zdobycie zawodu i tytułu kwalifikacyjnego w specjalnościach: mechanik, elektromechanik, blacharz samochodowy kształcenie umiejętności zawodowych kontynuacje nauki w szkołach średnich przygotowuje do prowadzenia własnej firmy szkolenie w ramach kursu na prawo jazdy kategorii B na podbudowie gimnazjum umożliwia:

13 Nasza szkoła w ramach wychowania fizycznego prowadzi nieodpłatnie zajęcia na pływalni i siłowni (Pałac Młodzieży -YMCA) oraz na sali gimnastycznej i w siłowni mieszczącej się w budynku szkoły oraz na boisku szkolnym.

14

15

16 W ramach nauki w zawodach technik pojazdów samochodowych i technik mechatronik (mechatronika pojazdowa) uczniowie klas trzecich technikum odbywają miesięczne praktyki zawodowe w renomowanych firmach samochodowych. Praktyczna nauka zawodu prowadzona jest w Szkolnych Warsztatach Samochodowych w budynku na terenie Szkoły oraz w stacji serwisowej firmy Mercedes.

17 ZAJĘCIA POZALEKCYJNE Aby rozwijać zainteresowania i poszerzać umiejętności naszych uczniów szkoła organizuje zajęcia pozalekcyjne. W tym celu współpracujemy z różnymi instytucjami i rodzicami by lepiej kształcić i wychowywać młodzież. W ofercie są zajęcia edukacyjne jak i sportowo-rekreacyjne. Wśród zajęć pozalekcyjnych prowadzimy: Szkolny Ośrodek Kariery, Szkolne Koło Sportowe, Koło mechatroniczne. Prowadzone są również zajęcia w ramach: Fakultety – zajęcia dla maturzystów z języka polskiego, języka angielskiego, języka niemieckiego, matematyki oraz przedmioty zdawane na egzaminie maturalnym. Dodatkowe zajęcia przygotowujące do egzaminu zawodowego zewnętrznego w części pisemnej i praktycznej dla uczniów klas kończących szkołę na poziomie Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

18 Nasza szkoła posiada własne warsztaty, w których pod fachowym okiem nauczycieli uczniowie zdobywają umiejętności praktyczne przewidziane w programach nauczania dla zawodów branży samochodowej. Międzyszkolne Warsztaty Samochodowe przy ZSP nr 7 w Łodzi usytuowane są na terenie Szkoły, a główna brama wjazdowa na ich teren znajduje się od ulicy Hipotecznej 8/10. Warsztaty posiadają swoją filię przy ul. Heleny 3/5.

19 blacharstwa samochodowego – gdzie uczniowie uczą się podstawowych operacji blacharskich, spawania gazowego, Mig- Mag, spawania elektrodą otuloną, wymiany elementów nadwozia, sposobów napraw nadwozi oraz napraw powypadkowych wykonywanych z wykorzystaniem ramy naprawczej „Autorobot”. Na tym dziale zajęcia odbywają w przeważającej części uczniowie klas blacharskich. elektroniki i elektrotechniki samochodowej – gdzie uczniowie poznają zasadę działanie poszczególnych układów elektrycznych i elektronicznych występujących w pojazdach samochodowych. Diagnostykę pokładową wykonujemy na urządzeniu KTS 570 firmy BOSCH oraz na diagnoskopach Automedic, które otrzymaliśmy w ramach projektu EFS.

20 układów zasilania, silnikownia – gdzie uczniowie poznają od strony praktycznej budowę silników, sposoby ich diagnozy i metody napraw. Do lepszych efektów kształcenia wykorzystujemy wykonane przez naszych uczniów pomoce dydaktyczne, obróbka skrawaniem – gdzie uczniowie uczą się obsługi tokarek i frezarek oraz wykonywania elementów maszyn metodami obróbki wiórowej, obróbka cieplna i plastyczna – gdzie uczniowie uczą się podstawowych operacji kowalskich, obróbki plastycznej i obróbki cieplnej, obróbka specjalna - gdzie uczniowie poznają technologię obróbki elementów silników poprzez szlifowanie płaszczyzn („planowanie głowic”), szlifowanie wałów korbowych, wytaczanie i honowanie cylindrów silnikowych. podwozia – gdzie uczniowie uczą się naprawy układów hamulcowych, układów kierowniczych i układów napędowych pojazdów samochodowych obsługa pojazdów – gdzie uczniowie uczą się obsługi okresowej pojazdów między innymi zmiany ogumienia, wyważania kół, wymiany oleju, wymiany płynów chłodzących, płynów hamulcowych. obróbka ręczna – gdzie uczniowie poznają podstawowe operacje obróbki ręcznej między innymi trasowanie, cięcie, wiercenie, gwintowanie, gięcie oraz uczą się pomiarów warsztatowych suwmiarką, mikrometrem i średnicówką..

21 Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w trzech projektach współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

22 Projekt I W dniu 19 grudnia 2011 r. odbyła się giełda podsumowująca realizację zadań wykonywanych w ramach Projektu. W giełdzie wzięli udział uczniowie ZSP nr 7 w Łodzi oraz ZSP nr 1 w Łęczycy, którzy uczestniczyli w realizacji projektów. Największym zainteresowaniem cieszyły się: ciągnik rolniczy, pojazd SAM, przyczepa do ciągnika, gokart na pedały – projekty zrealizowane przez uczniów ZSP7 w Łodzi oraz odrestaurowany motocykl WSK – przez uczniów ZSP1 w Łęczycy

23 Projekt II Celem projektu jest podniesienie jakości oferty edukacyjnej dla 100 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 7 w Łodzi. Będzie realizowany program rozwojowy ukierunkowany na zdobycie kwalifikacji i uprawnień niezbędnych do wykonywania deficytowego w woj. łódzkim zawodu kierowcy, w tym kierowcy międzynarodowego oraz na odbycie praktyk zawodowych, w celu podniesienia zdolności uczestników do przyszłego zatrudnienia na rynku pracy woj. łódzkiego - szczególnie w zawodzie kierowcy. Podczas realizacji projektu zostaną podniesione kwalifikacje do wymogów znowelizowanej ustawy o transporcie drogowym w stopniu umożliwiającym uzyskanie kwalifikacji wstępnej oraz zdobycie prawa jazdy kat. C. W ofercie projektu jest również podniesienie możliwości posługiwania się językiem angielskim branżowym, dla zawodu kierowcy międzynarodowego.

24 Projekt III Celem projektu jest podniesienie poziomu umiejętności w zakresie zaawansowanego stosowania technologii informacyjno- komunikacyjnych (ICT) przez 132. uczennice i uczniów siedmiu szkół. W ramach projektu organizowane są BEZPŁATNE pozaszkolne zajęcia informatyczne w następujących grupach tematycznych: Konstruowanie i programowanie robotów mobilnych, Tworzenie stron WWW i aplikacji internetowych, Grafika komputerowa i multimedia, Programowanie w językach wysokiego poziomu, Budowa i administrowanie sieciami komputerowymi.

25

26

27

28 Jako szkoła zawodowa staramy się nawiązać kontakty z pokrewnymi placówkami zarówno w kraju i zagranicą. W maju 2008 roku mieliśmy przyjemność gościć u siebie uczniów klasy maturalnej o profilu – transport międzynarodowy, ze szkoły transportowej z Malmö w Szwecji. Przyjechali oni do Polski w ramach projektu dyplomowego na zakończenie nauki. Wizyta opisana była w lokalnej prasie. Informacje o niej znalazły się również w telewizji lokalnej TVP-3. Spotkanie ze szwedzką młodzieżą stało się dla nas szansą na nawiązanie współpracy między szkołami w przyszłości i promowanie łódzkiej „Samochodówki.”

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40 Sławni Uczniowie

41

42

43

44

45

46

47

48

49

50 PRACOWNIA PRZEDMIOTÓW ZAWODOWYCH

51

52

53

54

55

56

57 STACJA DIAGNOSTYCZNA

58 WARSZTATY SZKOLNE

59

60

61

62

63

64


Pobierz ppt "Technikum nr 7 technik pojazdów samochodowych technik mechatronik – mechatronika pojazdów samochodowych Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 7 mechanik pojazdów."

Podobne prezentacje


Reklamy Google