Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Piastowie Al. Krakowska 20 Tel. /fax 22 723 65 53

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Piastowie Al. Krakowska 20 Tel. /fax 22 723 65 53"— Zapis prezentacji:

1 Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Piastowie Al. Krakowska 20 Tel. /fax 22 723 65 53 szkola@sp2piastow.pl

2 Szkoła z 78 –letnią tradycją Prowadzi oddziały I – VI oraz oddział przedszkolny. W nowoczesnym budynku dysponujemy: 12 salami lekcyjnymi 1 salą dla oddziału przedszkolnego 2 pracowniami komputerowymi gabinetami: pedagoga, psychologa, reedukatora i logopedy, lekarskim biblioteką multimedialną halą sportowo – widowiskową boiskiem szkolnym

3 biblioteka multimedialna Hala sportowo – widowiskowa boisko szkolne

4 Szkoła przystosowana jest do przyjęcia dzieci sześcioletnich do klas pierwszych Sale dla pierwszego etapu kształcenia są na II piętrze. Wyposażone są w: korekcyjne pulpity /jako trzecia szkoła w Europie/, regulowane ławki i krzesła, szafki, w których uczniowie zostawiają przybory szkolne, Uczniowie mają 2 komplety podręczników: jeden dziecko ma w szkole, z drugiego korzysta w domu.

5 Uczniowie klas młodszych uczą się na dwie zmiany. W tygodniu mają: 18 godzin edukacji wczesnoszkolnej, 2 godziny języka angielskiego, 2 godziny religii, 1 godzinę zajęć komputerowych.

6 W klasie pierwszej obowiązuje nowa podstawa programowa. Dzieci objęte są pomocą pedagoga, psychologa, logopedy, reedukatora. Dzieci z wadami postawy uczęszczają na zajęcia gimnastyki korekcyjnej.

7 W szkole uczniowie mogą korzystać ze świetlicy szkolnej Świetlica uczy, bawi i wychowuje. Czynna jest w godzinach 7.00-17.30.

8 Szkoła ma bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych Uczniowie klas młodszych mogą rozwijać swoje zainteresowania na zajęciach kół: plastycznego, teatralnego, matematycznego, sportowego. Uczniowie z trudnościami w nauce uczestniczą w zajęciach wyrównawczych.

9 Uczniowie klas II – III uczestniczą w zajęciach na basenie „Kapry” w Pruszkowie

10 Na terenie placówki odbywają się ciekawe imprezy: Piknik rodzinny

11 Jasełka

12 Wigilia klasowa

13 Bal karnawałowy

14 Pasowanie na ucznia

15 Nasi uczniowie wyjeżdżają na zielone szkoły

16 Białe szkoły też nie są nam obce

17 I wycieczki…

18 Jesteśmy w europejskim programie „Owoce w szkole” i „Szklanka mleka”

19 O naszej szkole piszą uczniowie Moja szkoła jest wesoła Wiem to ja, mój tata, dziad. Moja szkoła jest wspaniała Chociaż ma już tyle lat. Czy to lato czy to zima Czy to słońce, deszcz czy wiatr Bardzo chętnie do niej chodzę Szkoda tylko, że sześć lat. Chociaż różnie czasem bywa Czasem dobrze, czasem źle To do końca się wspomina Te spędzone w „dwójce” dnie.

20 Zapraszamy wszystkie dzieci do rozpoczęcia nauki klasie pierwszej naszej szkoły Dyrekcja i grono pedagogiczne


Pobierz ppt "Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Piastowie Al. Krakowska 20 Tel. /fax 22 723 65 53"

Podobne prezentacje


Reklamy Google