Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Co wiemy o wampirach? -nawiązanie do światopoglądu romantycznego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Co wiemy o wampirach? -nawiązanie do światopoglądu romantycznego."— Zapis prezentacji:

1 Co wiemy o wampirach? -nawiązanie do światopoglądu romantycznego

2 Charakterystyka wampirów Wampir - legendarna, prawie nieśmiertelna istota o ludzkiej postaci i charakterystycznie wydłużonych kłach. Wampirom przypisywane są liczne zdolności paranormalne, takie jak regeneracja, zamiana w zwierzęta (najczęściej nietoperze).

3 Wampiry dawniej Jedną z najstarszych postaci wampirycznych jest Lilith - według legend hebrajskich pierwsza żona Adama, która po rozpadzie małżeństwa przebywała "w wyższych rejonach powietrznych". Arabowie wierzyli, że poślubiła ona diabła i rodzi złe duchy. Wampiry były dawniej postrzegane jako pozbawione ludzkich cech i zachowujące się instynktownie, krwiożercze bestie.

4 Wampiry obecnie Obecnie wampiry są postrzegane jako ludzie najczęściej dobrze zbudowani, nie różniący się od innych, pomijając bladą skórę i przerośnięte kły.

5 Wampiry w filmie Wampiry pojawiały się w filmach już w 1912 r. kiedy ukazał się prawdopodobnie pierwszy film o tematyce wampirzej, którym był „The Secrets of House No. 5” W dzisiejszych czasach filmy o tematyce wampirzej są częściej dramatami niż horrorami. Nie próbują one wystraszyć widza, lecz pokazują świat z perspektywy wyobcowanej osoby z problemami, jaką jest wampir.

6 Wampiryzm jako choroba(Porfiria) Porfiria jest chorobą układu hormonalnego. Jest spowodowana niedoborem enzymów biorących udział w syntezie hemu. Skutkuje to m.in. Zabarwieniem zębów i paznokci na czerwono, a także alergią na substancje zawarte w czosnku.

7 Dziękujemy za uwagę Przygotowali: Natalia Połońska Dawid Kuk


Pobierz ppt "Co wiemy o wampirach? -nawiązanie do światopoglądu romantycznego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google