Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Rodzaje drzew w Polsce Patrycja Dziendziel.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Rodzaje drzew w Polsce Patrycja Dziendziel."— Zapis prezentacji:

1 Rodzaje drzew w Polsce Patrycja Dziendziel

2 Drzewa: iglaste, liściaste

3 Dąb – rodzaj drzew, rzadziej wysokich krzewów, zaliczony do rodziny bukowatych. Należy do niego ok. 200 gatunków występujących prawie wyłącznie w strefie umiarkowanej półkuli północnej oraz w wyższych partiach gór strefy tropikalnej.

4 Klon – rodzaj roślin z rodziny mydleńcowatych
Klon – rodzaj roślin z rodziny mydleńcowatych. Do rodzaju należy około 100 gatunków drzewiastych i  krzewiastych  (według niektórych źródeł jest to nawet 150 gatunków), występujących głównie w strefie umiarkowanej (kilka w górach tropikalnych). Występują w największym zróżnicowaniu w Azji, poza tym w Ameryce Północnej i Środkowej, Europie, północnej Afryce. 

5 Brzoza- rodzaj drzew i  krzewów należący do rodziny brzozowatych. Obejmuje trudną do sprecyzowania liczbę gatunków, ponieważ w obrębie rodzaju łatwo powstają mieszańce międzygatunkowe o trudnym do ustalenia statusie taksonomicznym. Wyróżnia się zazwyczaj ok. 30–60 gatunków, ale też w niektórych bazach taksonomicznych za zaakceptowane uznaje się już ponad 100 gatunków.

6 Sosna – rodzaj roślin z rodziny sosnowatych obejmujący niemal 115 gatunków drzew i krzewów. Występują przeważnie w strefie klimatu umiarkowanego półkuli północnej, choć niektóre gatunki rosną również w strefach cieplejszych (tu jednak zwykle w górach). Sosny to rośliny zimozielone o długich, wąskich igłach. Charakteryzują się dużym zakresem tolerancji na warunki środowiska i temperatury. 

7 Jodła - rodzaj zimozielonych drzew z rodziny sosnowatych
Jodła - rodzaj zimozielonych drzew z rodziny sosnowatych. Obejmuje co najmniej 48 gatunków  występujących na półkuli północnej – najczęściej we wschodniej Azji oraz  Ameryce Północnej. W Polsce naturalnie rośnie jodła pospolita W Górach Świętokrzyskich,  Karpatach. Jej płaskie szpilki mają dwa jasne paski po spodniej stronie.

8 Świerk rodzaj wiecznie zielonych drzew z rodziny sosnowatych
który obejmuje około 35 gatunków. Występuje na obszarach chłodnych i umiarkowanych półkuli północnej. Szpilki sosny są ostro zakończone

9 Drzewa- ich gatunek i owoce
Drzewo Owoc Gatunek Jarząb (jarzębina) jarzębina Drzewo liściaste Świerk szyszki Drzewo iglaste Dąb żołądź Kasztanowiec kasztan

10 Podział lasów w Polsce na lasy: liściaste, iglaste, mieszane

11 Źródła: Wikipedia.org Google grafika


Pobierz ppt "Rodzaje drzew w Polsce Patrycja Dziendziel."

Podobne prezentacje


Reklamy Google