Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wakacje Zakończ Dalej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wakacje Zakończ Dalej."— Zapis prezentacji:

1 Wakacje Zakończ Dalej

2 Morze Jezioro Namiot Góry Zakończ

3 Morze Polskie morze Morze czarne Morze martwe

4 Jezioro

5 Namiot

6 Góry

7 Bałtyk Morze Bałtyckie, Bałtyk – płytkie morze śródlądowe na szelfie kontynentalnym w Europie północnej. Połączone z Morzem Północnym przez Cieśniny Duńskie (Sund, Mały i Wielki Bełt) oraz Kattegati Skagerrak. Za zachodnią granicę Bałtyku przyjmuje się cieśninę Sund i próg podwodny ciągnący się na głębokości 18–20 m od przylądka Gedser (wyspa Falster) do przylądka Darßer Ort

8 Morze Czarne Morze Czarne jest morzem śródlądowym rozciągającym się pomiędzy Azją Mniejszą na południu, Kaukazem na wschodzie, Niziną Wschodnioeuropejską na północy i Półwyspem Bałkańskim na zachodzie. Wchodzi w skład systemu oceanicznego Oceanu Atlantyckiego. Nazwa pochodzi od siarczków (morze jest największym na świecie zbiornikiem wody beztlenowej) barwiących wodę na czarno.

9 Morze Martwe Lustro wody znajduje się w najniższym punkcie Ziemi m p.p.m (i ciągle się obniża). Powierzchnia jeziora wynosi 1020 km2, a maksymalna głębokość m. Jezioro to wykazuje bardzo duże zasolenie - średnio 26%. Na powierzchni zasolenie wynosi ok. 22%, a na głębokości 50 m - 35%.


Pobierz ppt "Wakacje Zakończ Dalej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google