Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

XVII Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży 1 czerwca 2011 roku Warszawa.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "XVII Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży 1 czerwca 2011 roku Warszawa."— Zapis prezentacji:

1 XVII Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży 1 czerwca 2011 roku Warszawa.

2 Wolontariat na rzecz aktywności obywatelskiej.

3 Organizatorzy: Kancelaria Sejmu, Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacja Projekt: Polska Ministerstwo Edukacji Narodowej.

4 pierwszy etap projektu Znalezienie pomysłów na lokalne działania społeczne i wolontarystyczne i ich rozpropagowanie w swoich szkołach i miejscowościach.

5 Nasze pomysły:

6 Pomagamy w nauce Pomoc w nauce dla dzieci z Domu Dziecka nr 1 w Tarnowie. Zorganizowanie pomocy dla dzieci potrzebujących wsparcia w zakresie nauki języka angielskiego i innych przedmiotów oraz organizowanie wspólnych zabaw dla przebywających tam wychowanków.

7 zorganizowanie grupy uczniów naszej szkoły, znających język angielski w stopniu zaawansowanym oraz mających łatwość nawiązywania kontaktów, przygotowanie wraz z sekcją naukową Szkolnego Koła Caritas i w porozumieniu z dyrekcją Domu Dziecka nr 1 planu zajęć, zajęcia powinny odbywać się systematycznie, przez cały rok szkolny, przynajmniej raz w tygodniu,

8 Pomoc rzeczowa dla szkół polskich na Ukrainie zorganizowanie pomocy rzeczowej dla szkół polskich na Ukrainie poprzez zbiórkę podręczników, książek polskich oraz udział w akcji charytatywnej -Mikołaj dzieciom na wschodzie- zbiórka darów rzeczowych dla społeczności polskiej na Ukrainie.

9 akcja skierowana jest do wszystkich uczniów oraz ich rodziców, a także nauczycieli naszej szkoły, którzy są wrażliwi na potrzeby naszych rodaków z Ukrainy, we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Tarnowie zorganizowanie transportu darów i wyjazd na Ukrainę w okresie przedświątecznym, zredagowanie ulotki informacyjnej i rozniesienie jej po osiedlu,

10 Pozostałe pomysły: Pozyskanie sponsora uśmiechu. Promocja wolontariatu hospicyjnego. Nawiązanie stałej współpracy ze szkołami polskimi na Ukrainie.

11 NIE BĄDŹ OBOJETNY! ZAANGAZUJ SIĘ W DZIAŁALNOŚĆ WOLONTARIATU! ZNAJDŹ SWOJE MIEJSCE WŚRÓD LUDZI AKTYWNYCH I OTWARTYCH NA INNYCH! przygotowali: Piotr Obrzut, Joanna Wojtanowska


Pobierz ppt "XVII Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży 1 czerwca 2011 roku Warszawa."

Podobne prezentacje


Reklamy Google