Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SZABLONY STOSOWANIE SZABLONÓW PODZIEL I ZMIERZ. Określanie miary i podziału Czasami konieczne jest zaznaczenie punktów na obiekcie położonych w równych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SZABLONY STOSOWANIE SZABLONÓW PODZIEL I ZMIERZ. Określanie miary i podziału Czasami konieczne jest zaznaczenie punktów na obiekcie położonych w równych."— Zapis prezentacji:

1 SZABLONY STOSOWANIE SZABLONÓW PODZIEL I ZMIERZ

2 Określanie miary i podziału Czasami konieczne jest zaznaczenie punktów na obiekcie położonych w równych odstępach. Do tego celu można użyć jednego z 2 poleceń: – W celu określenia liczby równych segmentów należy użyć polecenia PODZIEL – W celu określenia długości każdego segmentu należy użyć polecenia ZMIERZ

3 Polecenie PODZIEL Polecenie PODZIEL umieszcza znaczniki wzdłuż wybranego elementu. Znaczniki te dzielą element na określoną liczbę równych części. Dzielić można linie, łuki, okręgi i polilinie. Znaczniki są elementami punktowymi lub blokami.

4 Podziel – zasada polecenia

5 Zmierz Dzieli wybrany element na segmenty przez wstawianie znaczników (punktów lub bloków) w określonych odstępach wzdłuż jego długości lub obwodu. Polecenie Zmierz rozpoczyna wstawianie znaczników od końca bliższego punktowi wskazania elementu.

6 Zasada polecenia ZMIERZ

7 Użycie bloków do szablonów

8 Zadanie z szablonów PODZIEL, ZMIERZ


Pobierz ppt "SZABLONY STOSOWANIE SZABLONÓW PODZIEL I ZMIERZ. Określanie miary i podziału Czasami konieczne jest zaznaczenie punktów na obiekcie położonych w równych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google