Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Debata- samorządność.. Samorząd Uczniowski to działająca w szkole instytucja, obejmująca całą społeczność uczniowską, niezależna od administracji oświatowej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Debata- samorządność.. Samorząd Uczniowski to działająca w szkole instytucja, obejmująca całą społeczność uczniowską, niezależna od administracji oświatowej."— Zapis prezentacji:

1 Debata- samorządność.

2 Samorząd Uczniowski to działająca w szkole instytucja, obejmująca całą społeczność uczniowską, niezależna od administracji oświatowej i jakiejkolwiek partii oraz ugrupowań politycznych. Jej zadaniem jest reprezentacja uczniów, przedstawianie ich poglądów i postulatów do dyrekcji oraz pedagogów.

3 Czy SU jest powszechny wśród młodzieży? Czy młodzież ma podstawową wiedzę dotyczącą Samorządu Uczniowskiego? Czy Samorząd Uczniowski, mimo swojej nazwy jest blisko uczniów? Czy SU w naszych poprzednich szkołach spełniał swoje zadania? Czy spełnia on je w tej szkole? Czy warto przeprowadzać referenda? Czy dla uczniów SU ma jakieś znaczenie?

4

5 Czy kiedykolwiek kandydowałaś/eś do Samorządu klasowego/szkolnego?

6 Czy działasz na rzecz SU?

7 Czy wiesz kto obecnie zasiada w prezydium SU?

8 Czy w przypadku problemów w szkole zwrócił/a byś się o pomoc do SU?

9 Jaki wpływ miał Samorząd Uczniowski na decyzje podejmowane w Twojej poprzedniej szkole?

10 Jak oceniasz pracę Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole?

11 Czy wolałbyś, aby zamiast konsultacji w SU, pytano wszystkich o zdanie w danej sprawie?

12 Czy dla Ciebie Samorząd Uczniowskie ma jakieś znaczenie?

13 Wśród młodzieży Samorząd Uczniowski nie jest powszechną instytucją. Młodzież posiada podstawową wiedzę dotyczącą SU Mimo sugerującej nazwy Samorząd Uczniowski nie jest blisko uczniów. W naszych poprzednich szkołach wpływ SU w większości był niewielki, co nie pozwalało mu spełniać swoich zadań. Większość uczniów nie interesuje praca młodzieży, jednak zainteresowani pozytywnie oceniają jego działania Uczniowie chcą, by przeprowadzać referenda. W większości dla uczniów SU nie ma znaczenia.

14


Pobierz ppt "Debata- samorządność.. Samorząd Uczniowski to działająca w szkole instytucja, obejmująca całą społeczność uczniowską, niezależna od administracji oświatowej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google