Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zabytki Autorzy: Ania Mazur Ania Zbraniborska Kinga Meler.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zabytki Autorzy: Ania Mazur Ania Zbraniborska Kinga Meler."— Zapis prezentacji:

1 Zabytki Autorzy: Ania Mazur Ania Zbraniborska Kinga Meler

2 Otwarcie nastąpiło 31 maja
Anglia Big Ben Otwarcie nastąpiło 31 maja 1859 roku. British Museum Muzeum Brytyjskie jest jednym z największych na świecie muzeów historii starożytnej.

3 Jan z Brugii. Jest dziełem
Belgia Jan z Brugii. Jest dziełem Pietera Petersa

4 Chiny Mur obronny, zaopatrzony w bramy i wieże, od Szanghajkuan
do Ciajükuan w górach Nan-szan o długości 6350 km, chroniący Chiny przed najazdami ludów z Wielkiego Stepu.

5 Dania 70% powierzchni Danii przypada na Półwysep Jutlandzki . Reszta kraju położona jest na 405 wyspach, z czego zamieszkałych jest 82. Największe i najważniejsze wyspy to Zelandia, na której znajduje się stolica kraju, Kopenhaga.

6 Egipt Piramidy istnieją na całym świecie, pod każdą szerokością geograficzną. Bardzo fascynujące jest, a w zasadzie było, zainteresowanie taką formą budownictwa i to w czasach, kiedy w zasadzie nie istniały możliwości komunikowania się między kontynentami, a więc wymieniania doświadczeń. Najbardziej znane piramidy to oczywiście piramidy egipskie oraz piramidy z Ameryki Południowej. Jednak od zawsze wyobraźnię ludzi rozpalały te pierwsze, z kilku powodów...

7 Francja Wieża Eiffla jest to misterna,
ażurowa, stalowa konstrukcja kratowa o wysokości 300,5 m (wraz z anteną telewizyjną 320,7 m). Masa około ton. Konstrukcja wsparta jest na czterech podstawach oraz posiada trzy tarasy. W nocy podświetlana. O godzinie wieżę pokrywają światełka, które z daleka przypominają brokat.

8 Grecja-Ateny Akropol ateński Górujące nad Atenami wapienne
wzgórze o owalnym kształcie, wys. 157 m, pow. ok. 3 ha. W starożytności ośrodek kultu religijnego

9 Hawaje Hawaje archipelag pochodzenia
wulkanicznego na Oceanie Spokojnym. Hawaje są jednym ze stanów USA liczą 1,2 mln mieszkańców, powierzchnia ok. 28,3 tys km².

10 Irlandia Irlandia, Republika Irlandii oficjalna, pełna
nazwa angielska to jedynie, co ma podkreślać dążenia zjednoczeniowe z Irlandią Północną – państwo w Europie Zachodniej, członek Unii Europejskiej. Zajmuje większość terytorium wyspy o tej samej nazwie.

11 Jerozolima Jerozolima- miasto w Judei, stolica państwa Izrael (status prawno-międzynarodowy miasta nie jest ostatecznie uregulowany), mieszkańców (stan na 31 grudnia 2004).

12 Korea Korea to nazwa dawnego zjednoczonego państwa obydwu Korei: Północnej i Południowej, usytuowanego na Półwyspie Koreańskim we wschodniej Azji. Graniczy od zachodu z Chinami i Rosją od północy.. Po zakończeniu II wojny światowej w 1945 roku, Korea została podzielona na dwa państwa: Republikę Korei (Korea Południowa) oraz Koreańską Republikę Ludowo-Demokratyczną (Korea Północna).

13 Polska Jeszcze Polska nie zginęła, Kiedy my żyjemy. Co nam obca przemoc wzięła, Szablą odbierzemy. Ref: Marsz, marsz, Dąbrowski, Z ziemi włoskiej do Polski, Za twoim przewodem Złączym się z narodem. Przejdziem Wisłę, przejdziem Wartę, Będziem Polakami, Dał nam przykład Bonaparte, Jak zwyciężać mamy. Ref: Marsz, marsz, Dąbrowski... Jak Czarniecki do Poznania Po szwedzkim zaborze, Dla ojczyzny ratowania Wracał się przez morze. Ref: Marsz, marsz, Dąbrowski... Mówił ojciec do swej Basi Cały zapłakany: "Słuchaj jeno, ponoć nasi Biją w tarabany". Ref: Marsz, marsz, Dąbrowski...

14

15 Galeria herbów

16 Galeria flag

17 Koniec!


Pobierz ppt "Zabytki Autorzy: Ania Mazur Ania Zbraniborska Kinga Meler."

Podobne prezentacje


Reklamy Google