Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wycieczka do Krakowa Start .

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wycieczka do Krakowa Start ."— Zapis prezentacji:

1 Wycieczka do Krakowa Start 

2 Hej jestem smoczek wawelski i oprowadzę was po Krakowie.
Jest kościołem gotyckim, budowanym w XIV i XV wieku. Położony jest przy północno-wschodnim narożniku Rynku Głównego, na Placu Mariackim 5. Kościół znajduje się na trasie Małopolskiej Drogi św. Jakuba z Sandomierza  do Tyńca Matko i córko jak tu wysoko! Na bungee !!! Na początku pójdziemy do Kościoła Mariackiego. Od czego zaczniemy?

3 Za chwilkę udamy się do Sukiennic i Ratusza.
Gdzie teraz smoczku?

4 Dzieci chodźcie teraz odwiedzimy Muzeum Czartoryskich.
Sukiennice – handlowy budynek, w którym znajdowały się kramy (lub kramy i składy) najczęściej z suknem (stąd nazwa). Zazwyczaj umieszczano je na środku rynku w europejskich miastach, które leżały na szlakach handlowych. Wznoszono je od średniowiecza do XVII wieku. Dzieci chodźcie teraz odwiedzimy Muzeum Czartoryskich. Ale tu pięknie!

5 Teraz idziemy zwiedzać kościół. Muzeum było świetne i bardzo ciekawe.
Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie – jedno z najstarszych muzeów w Polsce, otwarte w Jego początki sięgają roku 1801 i zbiorów księżnej Izabeli Czartoryskiej, prezentowanych w jej puławskim muzeum. Z końcem XIX wieku zbiory przeniesiono do Krakowa. Teraz idziemy zwiedzać kościół. Muzeum było świetne i bardzo ciekawe. Cieszę się, że się Wam podobało.

6 Dobrze to teraz pójdziemy coś zjeść.
Jestem zmęczony i głodny.

7 Pychotka… teraz odpoczęci i najedzeni możemy ruszać dalej.
Chodźcie dzieci czeka na nas autokar. Jedziemy do kopalni soli w Wieliczce. Pychotka… teraz odpoczęci i najedzeni możemy ruszać dalej. I cała dieta na marne…

8 Chodźcie do kapliczki św. Kingi.
Kopalnia soli „Wieliczka” – kopalnia soli kamiennej, w Wieliczce pod Krakowem. Od XIII wieku do 1772 wspólnie z kopalnią soli „Bochnia” wchodziła w skład przedsiębiorstwa Żupy krakowskie. Sole wydobywane w kopalni pochodzą z miocenu  i zostały wraz utworami towarzyszącymi tektonicznie przesunięte przez ruchy orogenezy alpejskiej w obecne miejsce z pierwotnej lokalizacji odległej o minimum kilkadziesiąt kilometrów Chodźcie do kapliczki św. Kingi. Doprawdy urzekająco .

9 Macie chwilę na kupno pamiątek i wyruszamy do hotelu.
Przepięknie.

10 Jesteśmy w hotelu dzieci idźcie spać.
Spać? Ja idę na basen 

11 Następnego dnia…

12 Jesteśmy na Wawelu dzieci kochane.
Wawel – wzgórze na Pomoście Krakowskim, w Krakowie, w Dzielnicy I Stare Miasto, na lewym brzegu Wisły; historyczna dzielnica Krakowa. Jesteśmy na Wawelu dzieci kochane. Żartujesz sobie, a ja to co? Ja chce zobaczyć smoka.

13 Teraz pojedziemy coś zjeść.
Podobny do Ciebie  Tatuś?

14 Najedzeni, udajemy się do Krakowskiego Parku Wodnego.
Ale pycha, mniam, mniam.

15 Ratunku, nie umiem pływać!
Ja też! Ratunku, nie umiem pływać!

16 Tak dziękujemy Smoczku. Szczęśliwie wróciliśmy do domu, podobało się?


Pobierz ppt "Wycieczka do Krakowa Start ."

Podobne prezentacje


Reklamy Google