Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Brzegi Dawid Cieluch IB.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Brzegi Dawid Cieluch IB."— Zapis prezentacji:

1 Brzegi Dawid Cieluch IB

2 Położenie i środowisko geograficzne mojej miejscowości

3 Wieś Brzegi znajduje się pomiędzy trzema miastami –Krakowem , Wieliczką i Niepołomicami. Miejscowość ta należy do powiatu wielickiego i gminy Wieliczka. Od strony wschodniej i zachodniej otoczona jest żwirowniami , natomiast na w kierunku północnym płynie rzeka Wisła. Na terenie wsi znajduje się wiele nieużytków rolnych.

4 Krótka historia Nazwa miejscowości odzwierciedla pamięć o częstych zmianach koryta Wisły, w której starorzecza obfituje okoliczny krajobraz. Początki wsi sięgają roku Osobliwością związaną z początkami Brzegów jest przynależność wsi do do kościelnego dziekanatu w Proszowicach. Wskazywałoby to, iż Brzegi musiały w momencie lokowania leżeć po lewej stronie Wisły. Dopiero w czasie zaborów zadekretowany został administracyjny związek Brzegów z Wieliczką.

5 Typ wsi i gęstość zaludnienia.
Wieś Brzegi pod względem gęstości zaludnienia jest zaludniona w średnim średnim stopniu. Jest to typ wsi tzw. ulicówka , co oznacza , że ludzie osiedlają się przy drogach. Przyrost naturalny wynosi ok. 5‰.

6

7 Przedsiębiorstwa i instytucje znajdujące się w Brzegach.
W tej okolicy funkcjonują 2 sklepy spożywczo-przemysłowe , sklep z częściami motoryzacyjnymi , a także żwirownie. Ludności zamieszkującej ten teren zdecydowanie nie podoba się działalność żwirowni ze względu na duży ruch ciężarówek oraz na powiększające się żwirowiska.

8 Koniec Źródła wykorzystane do wykonania prezentacji:


Pobierz ppt "Brzegi Dawid Cieluch IB."

Podobne prezentacje


Reklamy Google