Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

NAJWYŻSZE BUDYNKI ŚWIATA

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "NAJWYŻSZE BUDYNKI ŚWIATA"— Zapis prezentacji:

1 NAJWYŻSZE BUDYNKI ŚWIATA
BURJ DUBAI Źróddło:

2 Źródło: W Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich znajduje się ogromne nagromadzenie olbrzymich wieżowców, prawdziwych drapaczy chmur, do których między innymi zalicza się biurowiec Burj Dubai, a właściwie Burj Khalifa, znajdujący się przy Burj Dubai Boulevard 1. Budowę wieżowca rozpoczęto dokładnie 15 kwietnia 2005 roku, a oficjalne zakończenie i oddanie go do użytku miało miejsce 4 stycznia 2010 roku.

3 Architektura Burj Dubai
Burj Dubai zbudowany jest w stylu postmodernizmu, z aluminium, betonu, stali, szkła. Głównymi architektami Burj Dubaj byli Skidmore Owings & Merrill. Liczy sobie aż 829 metrów wysokości i zajmuje 190 hektarów powierzchni. Łącznie jego piętra mają zaś m2 powierzchni.

4 Fundament wieżowca stanowi beton wraz ze 192 stalowymi prętami, które wbito w ziemię na głębokość 55 metrów. Łącznie, Burj Dubai tworzy metrów sześciennych betonu, którego waga przekracza 110 tys. ton. Energia pobierana przez budynek jest równoważna energii jednocześnie świecących 100 watowych żarówek, co daje aż 36 MVA. System klimatyzacji budynku zużywa dziennie około ton wody.

5 Źródło:

6 Rekordowy budynek Burj Dubai został uznany za drugi co do wysokości budynek świata. Dziś, po ukończeniu drapacza chmur jest najwyższą zbudowaną przez człowieka budowlą. Do Burj Dubai należą wszystkie cztery rekordy wysokości, jakie uznawane są przez "The Council on Tall Buildings and Urban Habitat" Dotyczą one wysokość do wierzchołka iglicy, do najwyższego zamieszkałego piętra, do wierzchołka dachu oraz do najwyższego wierzchołka budowli.

7 Źródło:

8 Wysokość wieżowca to 829 metrów, które łącznie tworzą 162 piętra.
Jeśli zajdzie potrzeba, konstruktorzy Burj Dubai zapowiadają, że mogą zwiększyć wysokość budowli do ponad 1000 metrów. Stanie się to w przypadku, gdy pojawi się możliwość pobicia ich rekordu wysokości przez inny wieżowiec na świecie. Pierwsze 37 pięter Burj Dubai zajmowane są przez Armani Hotel, którego wnętrza zostały zaprojektowane przez guru świata mody – Giorgio Armaniego.

9 Są to windy dwupokładowe, które mieszczą do 21 osób na raz.
Z kolei piętra od 45 do 108 mieszczą 700 apartamentów mieszkalnych. Na pozostałych kondygnacjach znajdują się biura, zajmowane przez tysiące firm i instytucji. Burj Dubai posiada zainstalowanych 66 najszybszych wind na świecie, których prędkość poruszania się dochodzi do 65 km/h. Są to windy dwupokładowe, które mieszczą do 21 osób na raz.

10 Źródło:


Pobierz ppt "NAJWYŻSZE BUDYNKI ŚWIATA"

Podobne prezentacje


Reklamy Google