Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

,,ŻEBY CZŁOWIEK BYŁ CZŁOWIEKIEM’’

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: ",,ŻEBY CZŁOWIEK BYŁ CZŁOWIEKIEM’’"— Zapis prezentacji:

1 ,,ŻEBY CZŁOWIEK BYŁ CZŁOWIEKIEM’’

2 KIM JEST CZŁOWIEK WEDŁUG BIBLII?
Według słów autora Księgi Rodzaju człowiek powstał na obraz i podobieństwo Boga Ojca, by opiekować się całym światem widzialnym, który On stworzył. Człowiek jest ukochanym dzieckiem Boga, którego zadaniem jest godnie żyć na Ziemi, by zasłużyć na powrót do Raju po śmierci. Człowiek ma wypełnić wolę Pana, postępować zgodnie ze słowami Pisma Świętego i czynić ze swej egzystencji prawdziwe świadectwo odwzajemnionej miłości do Boga.

3 CO TO ZNACZY BYĆ CZŁOWIEKIEM?
Być człowiekiem to znaczy ponosić odpowiedzialność za swe czyny. Ludzie w życiu podejmują wiele decyzji, od tego czy są słuszne zależy to, jak potoczą się nasze dalsze losy. Niezależnie od tego, jaką decyzje podejmiemy Najważniejszym jest to, żeby za każdą podjętą decyzję ponosić odpowiedzialność. Być człowiekiem oznacza także byciem dobrą, pomocną, sprawiedliwą oraz wolną istotą.

4 Człowieka, którego największą wartością jest Królestwo Boże, cechuje wielka miłość do Boga, człowiek taki przestrzega zasad Bożych i nimi się w życiu kieruje. Spełnia dobre uczynki, nie popełnia grzechów, chodzi na Msze Święte.

5 WARTOŚCI CZŁOWIEKA 1.Pozytywne: -pracowitość, -szczerość, -punktualność, -solidarność, -dobroć, -odpowiedzialność, -tolerancja, -patriotyzm, -opiekuńczość, -religijność, -wierność.

6 2. Negatywne: -niepunktualność, -wulgarność wobec innych, -samolubstwo, -skąpstwo, -wyśmiewanie innych osób, -nielojalność wobec najbliższych, -agresywność wobec innych, -bezmyślność.

7 ŻEBY CZŁOWIEK BYŁ CZŁOWIEKIEM MUSI:
1.Szanować starszych. 2.Nie drwić ze słabszych. 3.Kochać wrogów. 4.Pomagać potrzebującym. 5.Pielęgnować wiarę. 6.Doceniac to co dostaje i dziękować. 7.Przepraszać za wyrządzone krzywdy. 8.Nie kierować się swoimi odczuciami, lecz myśleć o innych oraz o ich uczuciach.

8 CYTATY O CZŁOWIEKU 1. ,,Człowieka, który ma przyjaciół nigdy nie złamią wichry losu. Ma on w sobie dość sił, by pokonać trudności i iść dalej naprzód. Nie sposób rozwinąć się w samotności, z dala od przyjaciół. Można wybrać samotność, ale nie można paść jej ofiarą. Żaden człowiek nie jest samotną wyspą. Aniołowie udzielają nam rad ustami naszych bliźnich’’. Paulo Coelho

9 2. ,,Człowiek nie może pozbyć się cierpienia i nie wie nawet, czy po śmierci będzie od niego wolny’’. Jan Szczepański 3. ,,Człowiek Dobry będzie się doskonalił, Zły stawał się coraz gorszy, bo występek, cnota i czas nigdy nie stoją w miejscu’’. Charles Caleb Colton

10 4. ,,Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych, ale i za te, które w innych budzi’’. Stefan Wyszyński 5. ,,Wszystko, co nas spotyka-zdrowie czy cierpienie, dobro czy zło, chleb czy głód, przyjaźń ludzka czy niechęć, dobrobyt czy niedostatek- wszystko to w reku Boga może działać ku dobremu’’.

11 6. ,,Człowiek dopiero wtedy wyznaje Bogu miłość, gdy zdolny jest wyznać, że wszystko dotąd w jego życiu było brakiem miłości’’. Franz Rosenzweig 7.,,Człoweik dobre wypowiada słowa, ale nie zawsze ten, kto dobre powiedział słowo jest cnotliwy’’. Konfucjusz

12 8. ,,Człowiek ma z gruntu inną naturę Niż zwierzęta
8.,,Człowiek ma z gruntu inną naturę Niż zwierzęta. Zawiera się w niej władza samostanowienia opartego na refleksji i przejawiającej się w tym, że człowiek działając wybiera, co chce uczynić. Władza ta nazywa się wolną wolą. Jan Paweł II

13 9.,,Człowiek jest wielki nie przez to, Co posiada, lecz przez to kim jest; Nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi’’. Jan Paweł II

14 Podsumowując słowa ,,Żeby człowiek był Człowiekiem’’ oznaczają one to, że jeżeli człowiek będzie grał inną osobę niż nią jest nigdy nie zostanie zaakceptowany takim jakim jest naprawdę, ponieważ danej osoby nie pozna wewnętrznie tylko z jego dotychczasowego zachowania zewnętrznego.

15 PRZYGOTOWAŁA NATALIA FIELEK KLASA Ia


Pobierz ppt ",,ŻEBY CZŁOWIEK BYŁ CZŁOWIEKIEM’’"

Podobne prezentacje


Reklamy Google