Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Tradycyjne wyroby irlandzkie w zakładach o charakterze przemysłowym.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Tradycyjne wyroby irlandzkie w zakładach o charakterze przemysłowym."— Zapis prezentacji:

1 Tradycyjne wyroby irlandzkie w zakładach o charakterze przemysłowym.

2 North Point Business Park,
Occasion Cakes Until 27, North Point Business Park, New Mallow Road, Cork. Naszymi miejscami praktyk były piekarnie- ciastkarnie OLD MILL i Occasion Cakes. Znajdowały się one przy 24 i 27 North Point Business Park, New Mallow Road. Old Mill jest zakładem większym od Occasion Cakes, ale produkcja jest duża zarówno w jednym, jak i w drugim zakładzie.

3 W naszych zakładach produkuje się następujące wyroby: ciasta biszkoptowe, półfrancuskie, kruche ; różnego rodzaju ciastka i babeczki; torty; pączki; ciasta deserowe; bułki oraz chleb. Dominującymi dodatkami do tych wyrobów są dżemy oraz bita śmietana.

4 Fresh cream trifle: Jest to deser wykonany z ciasta biszkoptowego, które po upieczeniu i schłodzeniu jest ścierane na tarce, następnie dodaje się do niego dżem oraz alkohol. Tak przygotowane ciasto, dokładnie wymieszane umieszcza się w niewielkiej ilości do plastikowych pudełeczek. Kolejną warstwą jest budyń waniliowy. Wszystko to pokrywa spora warstwa bitej śmietany.

5

6 Według nas to jeden z najlepiej udekorowanych wyrobów
Według nas to jeden z najlepiej udekorowanych wyrobów. Na środek suchej już masy bezowej wylewamy czekoladę i czekamy, aż zastygnie. Następnie kładziemy bitą śmietanę, owoce, tj. mandarynki, kiwi i gruszki, na środku robimy pasek z bitej śmietany. To wszystko dekorujemy nierównymi paskami czekolady i na sam koniec kładziemy wisienkę,

7 Jest to ciasto biszkoptowe, które przekrawa się na pół
Jest to ciasto biszkoptowe, które przekrawa się na pół. Dolną część biszkoptu smaruje się dżemem, a następnie nakłada się bitą śmietanę. Biszkopty są składane i dekorowane także bitą śmietaną. Na końcu torciki są ozdabiane czekoladą, wisienkami i posypywane cukrem pudrem.

8 Cream pastry są to ciastka francuskie, które po upieczeniu i schłodzeniu smarowane są pomadą białą, różową lub żółtą. Następnie przecinane są na pół. Dolna część ciastka wypełniana jest dżemem, budyniem oraz bitą śmietaną. Górną częścią przykrywamy. Tak złożone ciastko nadaje się do spożycia.

9 W zakładach obowiązuje system GMP/GHP oraz HACCP.
W odniesieniu do GHP: Personel ma zapewnioną czystą odzież, natomiast dla brudnej jest specjalna strefa. Poza tym zapewnione są odpowiednie warunki do systematycznego utrzymywania czystości. Dezynfekcja pomieszczeń i urządzeń jest prowadzona systematycznie. Maszyny są kontrolowane, utrzymywane w porządku i sprawności.

10

11 Oznaczone są m.in.: Przy czyszczeniu i dezynfekcji plastikowych koszy, w których przewożone są wyroby do poszczególnych sklepów. Punkt zawiera informacje o dezynfekcji koszy, pomieszczeń, zabezpieczenia przed szkodnikami oraz o temperaturze, jaka powinna być w chłodni i zamrażarce.

12 Dział piekarniczy, gdzie krytycznym punktem kontrolnym jest:
Higiena personelu Higiena miejsca pracy Kontrola czasu i temperatury.

13 Kolejny punkt można znaleźć przy produkcji wyrobów cukierniczych
Kolejny punkt można znaleźć przy produkcji wyrobów cukierniczych. Informuje o higienie personelu, higienie miejsca pracy oraz o ochronie przed szkodnikami.

14 Na zakładach przestrzegane są również zasady dotyczące przechowywania surowców, tj. wszystkie składniki muszą być magazynowane zgodnie z instrukcją.

15

16

17


Pobierz ppt "Tradycyjne wyroby irlandzkie w zakładach o charakterze przemysłowym."

Podobne prezentacje


Reklamy Google