Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„GHP w przetwarzaniu żywności w firmie „Mr Buns” w Wielkiej Brytanii"

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„GHP w przetwarzaniu żywności w firmie „Mr Buns” w Wielkiej Brytanii""— Zapis prezentacji:

1 „GHP w przetwarzaniu żywności w firmie „Mr Buns” w Wielkiej Brytanii"
Dorota Kubeczko Małgorzata Habryka kl. 4a

2 O Firmie "Mr Buns" Szef Firmy Maskotka Firmy Lee FoxSmith
Właściciel Firmy „Mr Buns”. Maskotka Firmy Siedziby firmy: Plymouth (Devon) - sklep Torpoint centrum (Cornwall) – sklep Torpoint obrzeża miasta (Cornwall) – ciastkarnia

3 Wygląd Pracownika Pracownik powinien mieć: schludny strój;
białą bluzkę i fartuch lub tylko biały fartuch; czarne spodnie lub białe; buty nie ślizgające się, najlepiej z metalowymi czubkami; spięte włosy. Strój powinien być zmieniany 2x w tygodniu. Przed rozpoczęciem pracy należy umyć dokładnie ręce środkiem dezynfekującym.

4 Higiena, zdrowie i bezpieczeństwo
Na każdym zakładzie firmy „Mr Buns” znajduje się punkt z apteczką. Znajdują się także miejsca, w których jest opisane jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo w pracy (1). Jest także oznakowana droga pożarowa (2). W każdym zakładzie znajdują się lampy ultrafioletowe przeciwko szkodnikom latającym, a na ziemi znajdują się stacje przeciwko szkodnikom poruszających się tylko po ziemi. Na zakładzie są także umieszczone na ścianach kartki z informacjami co należy lub czego nie wolno robić (3). 2 1 3

5 Urządzenia i ich higiena
Piec do podgrzewania , a także stosowany do wypieków; piec ten ma funkcję samoczyszczącą. Miesiarka – urządzenie do miesienia ciasta; misa miesiarki jest myta po każdym miesieniu ciasta, całe urządzenie jest myte po zakończeniu pracy.

6 Maszyna do pastrów: z ciasta na pastry tworzy placek, który smaruje się jajkiem, nakłada się nadzienia, a następnie zawija. Wózek służący do wypieku, a także do studzenia gotowych wyrobów. Piec, który służy do wypieków np.. korpusików, pastry, ciast itp.; piec ten posiada funkcję samoczyszczącą.

7 Lodówki są wykonane ze stali nierdzewnej i myte są dwa razy w tygodniu specjalnymi środkami dezynfekującymi. Każdy produkt, półprodukt czy surowiec musi być odpowiednio zapakowany. Lodówka służąca do przechowywania surowców (np. jaja), półproduktów (np. masa na korpusiki) i produktów gotowych (np. pastry). Temp. panująca w lodówce to 2 – 5 st. C. Lodówka służąca do przechowywania surowców lub półproduktów (np. nadzienie do pastrów) w temp. 0 – (-1) st. C.

8 W miejscu praktyk znajdowały się dwa magazyny:
Magazynowanie W miejscu praktyk znajdowały się dwa magazyny: Magazyn, który znajduje się na górze hali i jest połączony z biurem. W magazynie tym znajdują się półprodukty tj. sosy także ozdoby (które są układane na półkach) czy gotowe mieszanki, które są poukładane na ziemi w dużych workach. Magazyn był myty 2x w tygodniu specjalnymi środkami dezynfekującymi. Magazyn, który znajduje się na hali to po prostu specjalnie wyznaczone półki na np. kremy, ozdoby, marcepan itp. Magazyn był myty 2x w tygodniu specjalnymi środkami dezynfekującymi. Plymouth Torpoint

9 Asortyment Wyrobów Choco Bombs Pączki Angielskie Pączki w pomadzie
Wymieniony tutaj asortyment pakuje się w uprzednio umyte i zdezynfekowane plastikowe kosze lub pudła, wyłożone papierem.

10 Korpusiki Mogą być: czekoladowe i waniliowe (pokazane na zdjęciu obok) czy też marchewkowo – cynamonowe, przechowywane są w plastikowych pudłach po 135. Korpusiki są zawożone do cukierni (sklepu) gdzie zostają ozdabiane i powstają w ten sposób tzw. babeczki.

11 Kruche Ciasteczka Kruche ciasteczka są pakowane w plastikowe pudła uprzednio umyte i zdezynfekowane, a następnie wyłożone papierem. Pakowane w opakowania jednostkowe są dopiero w cukierni (sklepie).

12 Pastry Wyrób z mąki, specjalnej margaryny, oleju i wody. Nadziewane są one warzywami, mięsem z warzywami czy też cebulą z serem. Pakowane są w kosze plastikowe uprzednio umyte i zdezynfekowane, wyłożone papierem.

13 Flap Jack Flap Jack jest to ciasto kukurydziane z nadzieniem (marmoladą) np. brzoskwiniowym, leśne owoce. Po ochłodzeniu ciasto kroimy na niewielkie kawałki i pakujemy do plastikowych pudeł.

14 Inne Wyroby

15 Przygotowały: Małgorzata Habryka Dorota Kubeczko


Pobierz ppt "„GHP w przetwarzaniu żywności w firmie „Mr Buns” w Wielkiej Brytanii""

Podobne prezentacje


Reklamy Google