Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt przygotowany przez Radę Rodziców przy Przedszkolu nr 102 we Wrocławiu: Ale w szkole jest wesoło, kolorowo i sportowo....

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt przygotowany przez Radę Rodziców przy Przedszkolu nr 102 we Wrocławiu: Ale w szkole jest wesoło, kolorowo i sportowo...."— Zapis prezentacji:

1 Projekt przygotowany przez Radę Rodziców przy Przedszkolu nr 102 we Wrocławiu: Ale w szkole jest wesoło, kolorowo i sportowo....

2 Drzwi otwarte w szkołach podstawowych nr 18 i 46 we Wrocławiu

3 Dzieci przedszkolne wspólnie rodzicami mają możliwość zwiedzenia szkoły, poznania nauczycieli, poznania programów nauczania, dorobku i specyfiki szkoły. Dzieci oglądają pomieszczenia szkolne: klasy, salę gimnastyczną, świetlicę, stołówkę, basen oraz boisko sportowe.

4 Szkoły organizują festyny rodzinne, podczas których uczniowie prezentują różne formy aktywności, są to miedzy innymi: występy teatralne, prezentacje taneczne, muzyczne, wystawy plastyczne, zawody sportowe.

5 Szkoła I stopnia IM. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu jest szkołą umuzykalniającą, rozwijającą zdolności i zainteresowania muzyczne uczniów i przygotowującą ich do świadomego uczestniczenia w życiu muzycznym. Kształcenie w szkole odbywa się na dwóch poziomach: w cyklu 6 - letnim (dla dzieci w wieku 6 - 10 lat), w cyklu 4 – letnim ( dla młodzieży 11-15 lat) SZKOŁA MUZYCZNA I STOPNIA NR 3 przyjmujemy dzieci w wieku 6 i 7 lat - specjalności: fortepian, skrzypce, wiolonczela, gitara, flet, klarnet, trąbka, waltornia, perkusja - dzieci w wieku 7 – 9 lat przyjmowane są do klasy I cyklu trwającego 6 lat nauki tzw. cykl 6 letni - w specjalnościach: fortepian, skrzypce, wiolonczela, gitara, flet, klarnet, perkusja, trąbka, waltornia

6 Uczniowie szkół muzycznych przychodzą do przedszkola prezentując swoje umiejętności. Grają koncerty okolicznościowe, pokazują dzieciom jak grać, opowiadają o swojej szkole i zainteresowaniach muzycznych Dzieci przedszkolne mogą obserwować lekcje i naukę gry na instrumencie w klasach młodszych oraz rozmawiać z nauczycielami. Nauczyciele opowiadają i pokazują jak nauczyć się gry na instrumencie.

7

8

9 UCZNIOWIE KLAS PIERWSZYCH Z DUMĄ SKŁĄDAJĄ UROCZYSTE ŚLUBOWANIE

10

11 Uczniowie klas starszych chętnie przychodzą do przedszkola w ramach wolontariatu. Pomagają nauczycielom w organizacji i prowadzeniu zajęć, organizują zawody sportowe i gimnastyczne. Wspólnie z przedszkolakami biorą udział w zabawach, czytają książki, grają w gry stolikowe, robią różne prace plastyczne.

12

13 Możemy rozwijać swoje zdolności i zainteresowania I


Pobierz ppt "Projekt przygotowany przez Radę Rodziców przy Przedszkolu nr 102 we Wrocławiu: Ale w szkole jest wesoło, kolorowo i sportowo...."

Podobne prezentacje


Reklamy Google