Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wolontariat dla każdego

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wolontariat dla każdego"— Zapis prezentacji:

1 Wolontariat dla każdego
Wolontariat dla każdego! Przedstawienie i sposoby realizacji niektórych naszych pomysłów. Prezentacja na XVII Sesję Sejmu i Młodzieży Autorki: Kaja Kawecka, Patrycja Adamska

2 Wolontariat? Możemy zadać sobie pytanie co to właściwie jest działanie w wolontariacie i bycie wolontariuszką. Według nas nie trzeba wyjeżdżać do Afryki, albo w inny zakątek świata, aby pomóc. Wystarczy rozejrzeć się po najbliższej okolicy i wykazać odrobinę samozaparcia i kreatywności. Jakie my mamy pomysły i jak chcemy je realizować? Przekonajcie się!

3 Pomoc w pobliskim Domu Dziecka nr 1 w Poznaniu.
Jeden z pomysłów realizowanych przy projekcie XVII Sesja Sejmu i Młodzieży

4 ‚Bidul’? Nic z tych rzeczy!
Zaangażowałyśmy się w pomoc w pobliskim domu dziecka, popularnie nazywanym ‚bidulem’. Byłyśmy bardzo pozytywnie zaskoczone i nasze wyobrażenie zmieniło się o 180 stopni. Zadbany przedsionek, przytulne wnętrze i miła atmosfera to tylko niektóre obrazy jakie rzucają się na pierwszy rzut oka. Niestety nawet takie wygody nie zastąpią maluchom prawdziwego domu, ale chcemy zrobić wszystko, aby pobyt w domu dziecka był w miarę normalny i otoczenie w jakim przebywają dzieci było zadbane i przyjemne dla oka.

5 Dom Dziecka nr 1 w Poznaniu

6 Liście po zimie dzięki nam już nie zalegają!
Jak pomagamy? Liście po zimie dzięki nam już nie zalegają!

7 Jak pomagamy? Nie przepuszczałyśmy, że tego tak dużo. Wiemy, że nasza praca nie pójdzie na marne!

8 Nic nie kosztuje, a daje ogromną satysfakcję!

9 Efekty naszej pracy już widać, a to dopiero początek!

10 Jak pomagamy? Naszą działalność rozpoczęłyśmy od zapisania się do szkolnego klubu PCK. Dalej poszło już z górki  Zapoznałyśmy się z potrzebami domu dziecka i od razu przystąpiłyśmy do działania. Cieszymy się, że dzięki naszej pomocy dzieci będą bawiły się na świeżym powietrzu w zadbanym ogrodzie. Następną akcją w jakiej bierzemy udział jest sprzedaż kartek wielkanocnych w naszej szkole. Dzieci mają ogromny talent i szkoda byłoby nie zaprezentować go szerszej publiczności. Wszystkie wykonane prace przez podopiecznych placówki zostaną przez nas zebrane i wystawione na sprzedaż. Cały dochód przekażemy do Domu Dziecka nr 1 w Poznaniu.

11 Pupil ze schroniska Twoim najlepszym przyjacielem!
Jeden z pomysłów realizowanych przy projekcie XVII Sesja Sejmu i Młodzieży

12 Schroniska w Poznaniu W naszym mieście jest wiele schronisk, które dają możliwość adopcji psa czy kota, jednak największa taka placówka znajduje się przy ulicy Bukowskiej. Według nas, pupil wzięty do ciepłego, przytulnego domu będzie oddany przez całe życie i naprawdę warto adoptować swojego przyszłego najlepszego przyjaciela. Nie zdajemy sobie sprawy ile zwierząt potrzebuje naszej pomocy. Chcemy to jak najszybciej zmienić, bo liczba adoptowanych psów i kotów diametralnie spada. W tym celu, rozwieszamy plakaty, które zachęcają do brania zwierząt ze schroniska. Mamy nadzieję, że nasze działanie pomorze zwiększyć świadomość wśród naszego najbliższego otoczenia, jakie korzyści płyną kiedy zaopiekujemy się psiakiem lub kotkiem. Przecież to nic nie kosztuje, a możemy odmienić los niewinnego i bezbronnego zwierzęcia.

13 To cała prawda!

14 Możesz pomóc nie tylko adoptując!
Zdajemy sobie sprawę, że nie każdego stać na adopcję psa czy kota. Jeżeli chcesz pomóc, możesz się zaangażować inaczej. W każdym mieście istnieje szereg organizacji, które zajmują się pomocą bezpańskim zwierzętom. Możemy zbierać żywność, rozwieszać plakaty, rozdawać ulotki, albo pomagać w schronisku utrzymać czystość. Każde zaangażowanie jest ważne i potrzebne!

15 Odmienione życie Szweda!
Kaja Kawecka, jedna z autorek tej prezentacji na własnej skórze przekonała się jak dobrze jest adoptować pupila. Szwed, to mieszanka malamuta i haskiego. Kiedy widzę Kaję i jej psa razem nie mam wątpliwości, że są w stanie zrobić dla siebie wszystko. To prawdziwa przyjaźń!

16 Wolontariuszem może zostać każdy!
Mamy nadzieję, że nasza działalność w wolontariacie, która została przedstawiona w tej prezentacji zachęci innych do działania na rzecz innych. Nie muszą to być wielkie akcje, ale wystarczy pomóc wnieść zakupy sąsiadce do domu, albo zaopiekowanie się dziećmi sąsiadów. To też wolontariat! Pamiętajcie, że to tylko wybrane przez nas akcje, a możliwości jest znacznie więcej! W projekcie na XVII Sesję Sejmu i Młodzieży zostały przedstawione wszystkie nasze pomysły i mamy nadzieję, że w większości zostaną zrealizowane.

17 Dziękujemy za uwagę  Autorki: Kaja Kawecka i Patrycja Adamska
Gimnazjum nr 57 w Poznaniu


Pobierz ppt "Wolontariat dla każdego"

Podobne prezentacje


Reklamy Google