Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Schronisko dla bezdomnych zwierząt

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Schronisko dla bezdomnych zwierząt"— Zapis prezentacji:

1 Schronisko dla bezdomnych zwierząt
„Im dajesz więcej, tym większym się stajesz. Ale potrzebny jest ktoś, aby przyjmować. Bowiem dawać to nie znaczy tracić.” Antoine de Saint-Exupéry

2 Schronisko w Katarzynowie
Katarzynowo znajduje się 15 km od naszego gimnazjum. To właśnie tam przebywają bezdomne i opuszczone zwierzęta. Czekają na gest dobroci z naszej strony.

3 Czekam na Twą pomoc… W Polsce schroniska są tak przepełnione, że psy się zagryzają, koty zabijają strach i depresja… Taki jest obraz polskich schronisk, bez perspektyw i nadziei na lepsze jutro. Czy tak to musi wyglądać? Czy jesteśmy bezsilni wobec schroniskowej nędzy? Gminy mają za mało pieniędzy na utrzymywanie schronisk, z reguły zwierzęta leczy się za pieniądze od sponsorów.

4 Nasza pomoc Jesteśmy narodem, który nie może się poszczycić wybitną dbałością o czworonożne istoty. W Europie schroniska świecą pustkami, a na adopcję trzeba czekać latami. Czy tak będzie i w Polsce? To zależy od Ciebie. Razem możemy pomóc domowym pupilom, jeśli tylko przyłączycie się do nas. Potrzebujemy Waszej pomocy, by ratować zwierzęta. Nie możemy być bierni. Dzięki inicjatywie słupeckiej młodzieży mogliśmy dostarczyć rzeczy potrzebne do opieki nad zwierzętami.

5 Nasza ulotka

6 Podzielmy się miłością
Październik to MIESIĄC DOBROCI DLA ZWIERZĄT w związku z tym SU Gimnazjum im. M. Kopernika zaprosił wszystkich chętnych do udziału w zbiórce żywności pod hasłem „OKAŻ WIELKIE SERCE I POMÓZ ZWIERZĘTOM”. Dołącz i Ty! Razem pomagajmy zwierzętom!

7 Zaangażowanie Uczniowie zbierali pokarm (karmę dla psów i kotów – suchą i w puszkach), koce, zabawki dla SCHRONISKA W KATARZYNOWIE. Zbiórka darów dla schroniska trwała do 5 listopada i przyniosła efekty. W ofiarowanych darach oprócz karmy (ponad 180 kg!) były też kocyki, jaśki, grzebienie, maskotki, smakołyki i gryzaki dla psów. Wszystko dla dobra zwierząt!

8 Może przyłączysz się i Ty?
Pomoc to rzecz ludzka… Voluntarius… Voluntarius… Cieszymy się, iż tak wielu uczniów odpowiedziało na nasz apel, osób o dobrym, wrażliwym sercu i chęci pomocy psom i kotom, którego los boleśnie doświadczył. To postawy bardzo piękne i godne szacunku. Może przyłączysz się i Ty?

9 Dobroć naszym celem! Czujemy się potrzebni. Czy również chcesz stać się kimś, kto angażuje się w pomoc zwierzętom, by mogły normalnie i szczęśliwie żyć? Dołącz do naszego dzieła i pozwól, by idea pomagania czworonogom rozpowszechniła się w całej Polsce!

10 "Najbardziej niezmiennym i ważnym pytaniem życia jest: Co robisz dla innych?" Martin Luther King


Pobierz ppt "Schronisko dla bezdomnych zwierząt"

Podobne prezentacje


Reklamy Google