Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Po przeprowadzeniu I etapu projektu znaliśmy sytuację społeczności lokalnej na temat segregacji elektroodpadów, dlatego pierwszym krokiem kampanii było.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Po przeprowadzeniu I etapu projektu znaliśmy sytuację społeczności lokalnej na temat segregacji elektroodpadów, dlatego pierwszym krokiem kampanii było."— Zapis prezentacji:

1

2 Po przeprowadzeniu I etapu projektu znaliśmy sytuację społeczności lokalnej na temat segregacji elektroodpadów, dlatego pierwszym krokiem kampanii było przygotowanie i wykonanie ulotki informacyjnej reklamującej nasz projekt. Wyjaśniała ona zagrożenia związane z elektrośmieciami i informowała o zbliżającym się happeningu dla mieszkańców miasta. W ulotce pojawił się po raz pierwszy plakat, który promuje zaplanowaną kampanię.

3

4 Ulotki posłużyły jako korespondencja pisemna, która miała dotrzeć bezpośrednio do mieszkańców miasta i uczniów naszej szkoły. Dlatego dużą część dostarczyliśmy bezpośrednio do skrzynek pocztowych mieszkańców Pełczyc.

5 Informacje o prowadzonej kampanii umieściliśmy na : Strona internetowa : www.zspelczyce.plwww.zspelczyce.pl Facebook : www.facebook.com/ElektrosmieciSzkolaPelczyce www.facebook.com/ElektrosmieciSzkolaPelczyce Gazetka szkolna – GIMEXPRES – Chwytaj i czytaj, Gimnazjalisto! – numer kwietniowy

6 Z dużym zainteresowaniem spotkały się prezentacje, które przygotowała młodzież dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Elementem tego pokazu była instalacja, która dostarczała wielu cennych informacji o zagrożeniach i problemach z segregacją elektroodpadów, oraz sposobach ich rozwiązywania. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach odpowiadając na zadawane pytania za co otrzymywali nagrody w postaci broszur informacyjnych i publikacji na temat segregacji odpadów.

7

8 Organizując kampanię informacyjną na ulicach miasta powiadomiliśmy Burmistrza o naszym projekcie. Spotkaliśmy się z miłym przyjęciem i wsparciem 22 kwietnia w Dzień Ziemi, zaopatrzeni w transparenty, hasła ekologiczne, gadżety elektryczne i dobry humor wyruszyliśmy w asyście kolegów i koleżanek z innych klas w kierunku ratusza miejskiego gdzie oczekiwał na nas Burmistrz miasta.

9

10 Happening zakończył się sukcesem i dużym zainteresowaniem mieszkańców Pełczyc. Relacja z przeprowadzonej akcji została przesłana do redakcji Gazety Lubuskiej. Czas trwania projektu dla wielu z nas był wielką przygodą. Mamy nadzieję, że nasze propozycje zwrócą uwagę na istniejący problem i chociaż w niewielkim stopniu przyczynią się do podniesienia edukacji społeczności lokalnej i uczniów naszej szkoły w temacie elektrośmieci.


Pobierz ppt "Po przeprowadzeniu I etapu projektu znaliśmy sytuację społeczności lokalnej na temat segregacji elektroodpadów, dlatego pierwszym krokiem kampanii było."

Podobne prezentacje


Reklamy Google