Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jak zorganizować dwudniową wycieczkę rowerową

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jak zorganizować dwudniową wycieczkę rowerową"— Zapis prezentacji:

1 Jak zorganizować dwudniową wycieczkę rowerową

2 Istota wycieczki Nasz wyjazd jest przede wszystkim organizowany na rzecz projektu edukacyjnego. Jednak nie stoi nic na przeszkodzie, aby dobrze, odprężyć, a konkretnie poznać na czym polega i jak jest organizowana dwu dniowy wyjazd rowerowy. Poznamy się z mapą, terenem, budową roweru oraz nauczymy się współpracować w grupie.

3 Informacje organizacyjne
Należy mieć sprawne hamulce Posiadać kask Naoliwić łańcuch Napompować koła Zapasy jedzenia Telefon komórkowy

4 Wyposażenie obowiązkowe
Uczestnicy wycieczki powinni zabrać ze sobą : plecak z ubraniami na zmianę, ręcznik, powinien zebrać dowód lub legitymację szkolną. Rower uczestnika powinien być wyposażony w : dzwonek, światło przednie białe i czerwone tylne, sprawne hamulce.

5 Przygotowanie roweru Oczywiście rower musi być sprawny, to nie ulega wątpliwości. Sprawdzamy przerzutki z tyłu i z przodu. Naoliwić, oczyścić i nasmarować linki i pancerze przerzutek i hamulców. Sprawdzamy klocki hamulcowe. Smarujemy łańcuch a jak jest potrzeba to wymieniamy. Jeśli mamy amortyzowany widelec to zadbajmy żeby prawidłowo funkcjonował. Nasmarować piasty i inne wianki. Sprawdzamy szprychy i wszelakie centry koła. Sprawdzamy umocowania bagażnika, błotnika i innych luzów.

6 Wyposażenie dodatkowe
Pieniądze Pompka do roweru Czapka z daszkiem lub inne nakrycie głowy Kremy przeciwsłoneczne

7 Cena W koszty wyjazdu, będą wchodzić kajaki, pożywienie oraz pole namiotowe.

8 Odpowiedzialność organizatora
Organizator wycieczki powinien upewnić się czy wszyscy uczestnicy mają pozwolenie rodziców (bądź opiekuna prawnego) oraz ubezpieczenie. Organizator powinien zebrać numeru telefonu do opiekunów uczestników, gdyż nie wszystko może pójść zgodnie z planem.


Pobierz ppt "Jak zorganizować dwudniową wycieczkę rowerową"

Podobne prezentacje


Reklamy Google