Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

HTML.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "HTML."— Zapis prezentacji:

1 HTML

2 Strona w języku HTML Język HTML jest najpopularniejszym językiem do tworzenia stron www. Dokument HTML ma postać pliku tekstowego, gdzie tekst przeplatany jest komendami ujętymi w nawiasy ostre < > Rozpoczęcie komendy <komenda> Zakończenie komendy </komenda> Plik HTML interpretowany jest przez dowolną przeglądarkę internetową, która prezentuje dokument w jego ostatecznym kształcie.

3 Nagłówek Ciało strony Podstawowa struktura strony <html>
<head> <title> Tytuł tworzonej przez nas strony </title> </head> <body> Treść jaką chcemy zamieścić na naszej stronie np. Witaj na mojej stronie </body> </html> Nagłówek Ciało strony

4 Wyjaśnienie struktury strony
<html> informuje przeglądarkę, iż od tego momentu oglądany dokument jest zapisany w języku HTML, otwarcie dokumentu HTML <head> - otwarcie części nagłówkowej strony <title> </title> umożliwia nadanie tytułu przeglądanej stronie; tytuł jest wyświetlany w górnej części okna, tj. w pasku tytułowym. </head> zamknięcie części nagłówkowej <body> sekcja w której zawarta jest główna część dokumentu „ciało strony”. Witaj na mojej stronie - składa się na nią w tym przypadku tylko ta linijka tekstu. </body> zamknięcie sekcji body. </html> zamknięcie całego dokumentu HTML.

5 Kolory czcionki Do zmiany koloru czcionki służy komenda <font color =”ang. nazwa koloru, lub kod koloru”> tekst </font> PRZYKŁADOWA NAZWA KOD KOLORU ”SILVER” ”#C0C0C” ”GRAY” ”#808080” ”RED” ”#800000” ”PURPLE ”#800080” ”PINK” ”#FF00FF” ”GREEN” ”#008000” ”LIME” ”#00FF00” ”YELLOW” ”#FFFF00” ”NAVY” ”#000080” ”BLUE” ”#0000FF” ”AQUA” ”#00FFFF”

6 <a href =”adres strony” target=”top”> </a>
Odnośniki Odnośniki do innych stron <a href =”adres strony” target=”top”> Tekst </a> wyżej wymieniona strona załaduje się w tym samym Oknie, ponieważ w składni jest predefiniowana nazwa okna „top” <a href =”adres strony” target=”blank”> tutaj strona załaduje się w nowym oknie, ponieważ w składni jest predefiniowana nazwa okna „blank”

7 Aby utworzyć link do jakiegoś pliku np. RAR należy użyć:
Odnośniki Odnośniki do pliku skompresowanego Aby utworzyć link do jakiegoś pliku np. RAR należy użyć: <a href=” Klikniecie na tego typu link powoduje „ściągniecie” pliku na dysk lokalny Odnośniki do adresu <a do mnie </a> Na naszej stronie zobaczymy tekst Napisz do mnie. Kliknięcie w niego spowoduje uruchomienie programu pocztowego, a w pole adresata zostanie wpisany ww. adres .


Pobierz ppt "HTML."

Podobne prezentacje


Reklamy Google