Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Korespondencja elektroniczna

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Korespondencja elektroniczna"— Zapis prezentacji:

1 Korespondencja elektroniczna
Informatyka Korespondencja elektroniczna

2 Cele lekcji Podczas tej lekcji nauczysz się:
– w jaki sposób wpisuje się adres do książki adresowej, a następnie przypisuje się go grupie; – wysyłać list do grupy; – wysyłać list z załącznikiem; – odpowiadać na otrzymaną wiadomość; – odbierać wiadomości; – zapisywać wysłane odpowiedzi; – sprawdzać, czy zapisałeś wysłaną wiadomość w folderze Wysłane; – wysyłać listy, korzystając z funkcji Prześlij dalej wiadomość. Wiedza Uczeń potrafi: -zdefiniować, czym jest książka adresowa i grupa w książce -zdefiniować, czym jest załącznik w poczcie -wytłumaczyć, czym są skróty Re: i Fwd: w temacie wiadomości -nazwać i zdefiniować -zdefiniować, czym jest załącznik i czy jest bezpieczny Umiejętności -napisać i wysłać list elektroniczny z załącznikiem -odpowiedzieć na wiadomość -skorzystać z funkcji Prześlij dalej wiadomość -utworzyć własną książkę adresową z podziałem na grupy -wysłać list do grupy

3 Przegląd zagadnień Korzystanie z Książki adresowej.
Wysyłanie wiadomości do grupy adresatów. Wysyłanie wiadomości z załącznikiem. Odpowiadanie na wiadomość. Funkcja Prześlij dalej. Przedstawienie zagadnień, które zostaną omówione na lekcji, zaciekawienie uczniów jej treścią.

4 Korzystanie z Książki adresowej
Książka adresowa umożliwia zapamiętanie adresów , adresatów, z którymi korespondujemy. Można również organizować adresy w grupy i wysyłać wiadomości do wszystkich członków grupy.

5 Korzystanie z Książki adresowej
Kliknij łącze Adresy. Wypełnij pola Pseudonim, Imię i nazwisko oraz i kliknij przycisk Dodaj wpis. W analogiczny sposób możesz dodać kolejnych adresatów.

6 Korzystanie z Książki adresowej
Kliknij łącze Dodaj grupę. Wpisz nazwę grupy i kliknij przycisk Dodaj grupę. W analogiczny sposób możesz dodać kolejne grupy.

7 Korzystanie z Książki adresowej
Zaznacz adresy, które chcesz dodać do grupy. Wybierz grupę z listy grup. Kliknij przycisk Dodaj do grupy.

8 Wysyłanie wiadomości do grupy adresatów
Kliknij łącze Adresy. Zaznacz pole wyboru Do dla wybranej grupy lub grup. Kliknij przycisk Napisz do grupy.

9 Wysyłanie wiadomości do grupy adresatów
W polu Do: znajdują się wszystkie adresy z wybranej grupy.

10 Wysyłanie wiadomości z załącznikiem
Listy elektroniczne to nie tylko tekst, który do nich wpiszemy. Możemy także przesyłać pliki zwane załącznikami. Niektóre serwery pocztowe mogą mieć oprogramowanie usuwające pliki załączników z określonym rozszerzeniem, np. pliki *.exe, jako zabezpieczenie przed rozsyłaniem wirusów. Rozmiar wiadomości z załącznikami nie może przekraczać limitu określonego na serwerze pocztowym przez dostawcę usług pocztowych.

11 Wysyłanie wiadomości z załącznikiem
Aby dodać załącznik do wiadomości, kliknij przycisk Przeglądaj, znajdujący się w dolnej części okna nowej wiadomości. Zaznacz wybrany plik i kliknij przycisk Otwórz.

12 Wysyłanie wiadomości z załącznikiem
Plik został dodany do listy załączników. W analogiczny sposób możesz dodać kolejne załączniki. Aby wysłać wiadomość kliknij przycisk Wyślij.

13 Odpowiadanie na wiadomość
Kliknij wiadomość, aby ją odczytać.

14 Odpowiadanie na wiadomość
Aby odpowiedzieć nadawcy, kliknij przycisk Odpowiedz. Aby odpowiedzieć nadawcy i wszystkim adresatom, kliknij przycisk Odpowiedz wszystkim.

15 Odpowiadanie na wiadomość
Pole Do: jest już wypełnione. W temacie jest słowo Re: oznaczające, że jest to odpowiedź na tą wiadomość.

16 Odpowiadanie na wiadomość
Wiadomości, na które udzieliłeś odpowiedzi oznaczone są takim symbolem.

17 Funkcja Prześlij dalej
Jeśli chcesz treść maila przesłać do innej osoby, kliknij przycisk Prześlij dalej.

18 Funkcja Prześlij dalej
Wpisz lub wybierz z ksiązki adresowej adresatów przesyłanej wiadomości. W temacie jest słowo Fwd: oznaczające, że jest to wiadomość przesyłana dalej.

19 Podsumowanie Korzystanie z Książki adresowej.
Wysyłanie wiadomości do grupy adresatów. Wysyłanie wiadomości z załącznikiem. Odpowiadanie na wiadomość. Funkcja Prześlij dalej.


Pobierz ppt "Korespondencja elektroniczna"

Podobne prezentacje


Reklamy Google