Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Witamy w galerii forum 750mm.pl. Wstęp Galeria forum została stworzona dla użytkowników w celu ułatwienia dzielenia się swoimi zasobami. Pozwala ona na.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Witamy w galerii forum 750mm.pl. Wstęp Galeria forum została stworzona dla użytkowników w celu ułatwienia dzielenia się swoimi zasobami. Pozwala ona na."— Zapis prezentacji:

1 Witamy w galerii forum 750mm.pl

2 Wstęp Galeria forum została stworzona dla użytkowników w celu ułatwienia dzielenia się swoimi zasobami. Pozwala ona na umieszczanie zdjęć, plików audio a także dokumentów. Aktywni użytkownicy (powyżej 300 napisanych postów) mają również możliwość zamieszczania w galerii plików video. W galerii mogą się znaleźć zdjęcia o wielkości do 1024x1024 pikseli i 1MB. Pliki audio również mają ustawiony limit wielkości na 1MB. W każdym albumie galerii może się znaleźć do 50ciu zdjęć. Na następnych stronach po krótce przestawię funkcjonowanie galerii i sposób zamieszczania zdjęć.

3 Albumy Galeria składa się z albumów, które mogą być zakładane przez każdego użytkownika. Zdjęcia umieszczane w poszczególnych albumach również mogą być umieszczane przez wszystkich użytkowników, z tym że ze względów bezpieczeństwa forum użytkownicy o randze Czytelnik (mniej niż 10 napisanych postów) po umieszczeniu przez siebie zdjęć muszą poczekać na zatwierdzenie ich przez moderatora i opublikowanie.

4 Przeglądanie galerii Na stronie głównej galerii widoczne są tylko albumy przyklejone przez moderatora oraz ostatnie wstawione zdjęcia oraz kilka losowo wybranych zdjęć. Aby zobaczyć listę wszystkich albumów użytkowników musimy kliknąć na napisie Albumy. Następnie wybieramy interesujący nas album.

5 Tworzenie albumów Nowy album tworzymy klikając w Moje Albumy. Tam z kolei klikamy w NOWY ALBUM.

6 Tworzenie albumów Po wykonaniu powyższych czynności otworzy nam się okno z dość poważną liczbą opcji, które w gruncie rzeczy możemy pozostawić niezmienione, a w razie chęci wypróbowania ich można odwołać się do krótkich opisów umieszczonych przy większości opcji, samodzielnie przetestować różne ustawienia lub skontaktować się z jednym z administratorów. Nas interesuje przede wszystkim ustawienie nazwy albumu, jego opisu, metody sortowania oraz położenia względem innych swoich albumów. Opcje te można zmienić także po utworzeniu albumu!

7 Dodawanie zdjęć Po utworzeniu albumu jesteśmy gotowi do dodania zdjęć lub innych mediów. Aby to zrobić wybieramy interesujący nas album w zakładce Moje Albumy i dodajemy zdjęcia wraz z opisem i tytułem za pomocą funkcji Dodaj zdjęcie do tego albumu. Robi się to podobnie do tworzenia albumu.

8 Inne możliwości Galeria daje również możliwość komentowania oraz oceniania zdjęć wstawionych przez innych użytkowników oraz zgłaszania ich do moderacji. Dość istotnym udogodnieniem jest możliwość korzystania ze zdjęć z galerii w naszych postach a również wstawiania do swoich postów nawet całych galerii w postaci miniaturek. Robi się to używając tagu [smg] wraz z odpowiednimi parametrami.

9 Tag [smg] Każde zdjęcie oraz każdy album ma swój unikalny numer ID, którego będziemy używać podczas linkowania obiektów z galerii w postach. Numer ten można podejrzeć w adresie w pasku adresu przeglądarki bądź na stronie danego zdjęcia w polu Kod BBC. Aby dowiedzieć się więcej o możliwościach i parametrach tego tagu kliknij na znak zapytania znajdujący się obok tego pola. Zostanie założony wątek testowy gdzie każdy użytkownik będzie mógł przetestować funkcjonowanie tej opcji.

10 Zakończenie Dziękuję za zainteresowanie galerią oraz zapraszam do aktywnego korzystania z niej. W przypadku wątpliwości bądź pytań nie zwlekaj tylko skontaktuj się z administratorem Kalito za pomocą PW bądź maila.maila

11 ŻYCZYMY PRZYJEMNEGO KORZYSTANIA Z FORUM 750MM.PL


Pobierz ppt "Witamy w galerii forum 750mm.pl. Wstęp Galeria forum została stworzona dla użytkowników w celu ułatwienia dzielenia się swoimi zasobami. Pozwala ona na."

Podobne prezentacje


Reklamy Google