Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jak korzystać z programu peer-to-peer Na przykładzie programu eMule.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jak korzystać z programu peer-to-peer Na przykładzie programu eMule."— Zapis prezentacji:

1 Jak korzystać z programu peer-to-peer Na przykładzie programu eMule

2 1. Pobieranie kopii programu Program eMule jest darmowy dostępny wraz z kodem źródłowym (GPL). Można go pobrać ze strony producenta, a dokładniej strony projektu: http://emule-project.net

3 2. Co pobrać? Do pierwszej instalacji należy pobrać pliki Installer i Binaries. Trzeci plik zawiera kod źródłowy.

4 3. Jak instalować? Umieszczamy instalatora w rozpakowanym pliku z binarkami, tzn plikami pomocniczymi i uruchamiamy go. Instalator zada nam kilka pytań i zakończy instalację.

5 4. Interfejs eMula Po uruchomieniu ukarze się nam następujący widok:

6 5. Serwery Teraz koniecznie musimy wybrać serwer z listy, która się ukarze przez dwukrotne kliknięcie.

7 6. Poszukiwania plików Klikamy ikonkę szukaj aby zobaczyć takie okno. Wybieramy rodzaj danych, wypełniamy pole nazwa i wciskamy przycisk Szukaj.

8 Wyświetli się nam lista znalezionych pozycji…

9 7. Dodawanie plików do pobierania Dwukrotne kliknięcie zapewni dodanie pliku do pobierania. Można zaznaczyć kilka plików i prawym przyciskiem myszy wybrać odpowiednią opcję.

10 Okno pobierania wygląda następująco:

11 8. Okno ustawień Można dokonać wielu zmian w wyglądzie, wybrać język, udostępnić foldery itp. Najważnejsze jednak są parametry łącza.

12 Prametry łącza - klikamy żądaną ikonkę i mamy:

13 Wpisujemy parametry naszego łącza i na suwaku ustawiamy stopień jego wykorzystania. Nigdy nie przesuwamy suwaka do końca w prawo! Spowoduje to problemy z trasferem. Następnie klikamy test portów TCP i UDP. Gdy pojawią się problemy należy wpisać wartości sugerowane na stronie projektu. Wygląda ona tak:

14

15 Należy pamięta, że eMule jest wspaniałym narzędziem do ściągania dużych pilków. Małe pliki niekiedy pobierają sę gorzej w porównaniu z ich szybkością ściągania w innych tego typu programach. Poza tym prawie zawsze pobieranie nie zaczyna się od razu. Trzeba poczekać, czasem kilka godzin. Obowiązuje bowiem system nagradzania za udostępnianie plików. Happy eMuleing! Copyright by M.A.


Pobierz ppt "Jak korzystać z programu peer-to-peer Na przykładzie programu eMule."

Podobne prezentacje


Reklamy Google