Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PRACA DYPLOMOWA INŻYNIERSKA

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PRACA DYPLOMOWA INŻYNIERSKA"— Zapis prezentacji:

1 PRACA DYPLOMOWA INŻYNIERSKA
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Bielsku-Białej PRACA DYPLOMOWA INŻYNIERSKA Temat : Prezentacja cyfrowych zdjęć na stronie internetowej Autor : Marcin Nowak Promotor : Prof. zw. dr hab. inż. Józef Ober

2 Cel pracy Celem pracy było zrobienie strony internetowej, na której są zamieszczone dużej rozdzielczości zdjęcia cyfrowe z sympozjów i konferencji. Każde zdjęcie można, w postaci oryginalnej lub po uprzednim skompresowaniu, zapisać we wskazanym przez Internautę miejscu.

3 Obraz cyfrowy W fotografii cyfrowej obraz tworzą miliony pikseli (akronim utworzony ze słów PICture i ELement). Obraz cyfrowy sugeruje zastosowanie aparatu cyfrowego.

4 Matryca CCD jest tym, co aparat cyfrowy wykorzystuje zamiast błony światłoczułej.
Najczęściej obraz zapisywany jest na kartach pamięci : CompactFlash i Smart- Media. Aparaty cyfrowe zapisują obraz do plików graficznych JPEG

5 Na stronie głównej znajdują się przyciski, z których każdy jest opisany nazwą istniejącego katalogu. Kliknięcie na przycisku kieruje Internautę do strony, gdzie zostaną wyświetlone miniaturki zdjęć znajdujące się w wybranej kartotece.

6 Każde zdjęcie opatrzone jest dwoma przyciskami:
‘Pokaz’ – po kliknięciu na nim zostanie wczytane oryginalne zdjęcie. ‘Pobierz z kompresją’ – ten przycisk skieruje Internautę do strony określającej parametry z jakimi zostanie skompresowane interesujące go zdjęcie.

7 Kompresja zdjęcia ma na celu ze zdjęcia oryginalnego wygenerować
zdjęcie, o zdefiniowanej wielkości i głębi kolorów, które następnie Internauta będzie mógł pobrać.

8 Ta podstrona wyświetla skompresowane zdjęcie, które można pobrać wciskając przycisk ‘pobierz’, albo można poprzez przycisk ‘Zmień parametry obrazu’ powrócić na stronę ustawiania parametrów kompresji ( rozmiar, głębia kolorów ). Pod zdjęciem znajdują się parametry skompresowanego zdjęcia, jego : - szerokość - wysokość - rozmiar wyrażony w bajtach.

9 Strona administracyjna dostępna jest dla Internautów znających login i hasło. Podanie złego login lub hasła kieruje Internautę z powrotem na stronę główną. Wprowadzone dane prawidłowe kierują Internautę do głównej strony administracyjnej.

10 Z listy rozwijanej należy wybrać katalog, a następnie naciska przycisk ‘Dalej’. Katalogi w liście rozwijanej są umieszczane automatycznie Wybranie katalogu i przyciśnięcie przycisku ‘Dalej’ kieruje Internautę do strony, gdzie do każdego pliku jest przyporządkowany przycisk ‘kasuj’ do jego kasowania. Pierwszy element to wybrana przez Internautę kartoteka. Można od razu usunąć całą kartotekę wraz z jej zawartością poprzez naciśnięcie przycisku ‘Usuń’

11 Należy wybrać katalog, następnie przy użyciu przycisku ‘Przeglądaj
Należy wybrać katalog, następnie przy użyciu przycisku ‘Przeglądaj...’ wybrać miejsce gdzie znajduje się dopisywane zdjęcie. Przycisk ‘Wyślij’ rozpoczyna proces wgrywania pliku na serwer.

12 Wpisujemy nazwę nowej kartoteki w pole tekstowe, a następnie naciskamy przycisk ‘Dodaj’.
Do założonej kartoteki będzie można później dodać nowe zdjęcia ( opcja ‘Dodawanie zdjęć do istniejącej kartoteki’ ).

13 Modułowy układ strony Strona główna Strona administracyjna
Strona wyświetlająca miniaturki Usuwanie zdjęć Dodaj nowe zdjęcie Określanie parametrów kompresji zdjęcia Wyświetlenie oraz możliwość pobrania oryg. zdjęcia Dodawanie nowych kartotek Wyświetlenie skompresowanego zdjęcia oraz możliwość jego pobrania

14 Podsumowanie Zrobiona przeze mnie strona pozwala Internaucie na samodzielne dokonanie zmian w zamieszczonych na stronie zdjęciach. W ten sposób ma on możliwość ściągnięcia sobie zdjęcia, które zadowala jego oczekiwania co do jakości jak i jego rozmiaru, w znacznie krótszym czasie, niż gdyby pobierał oryginalne zdjęcie. Strona pozwala na samodzielne umieszczanie zdjęć na serwerze. W tym celu należy dodać nową kartotekę, lub skorzystać z już istniejącej, oraz wskazać miejsce, gdzie znajduje się zdjęcie, które chcemy dodać.


Pobierz ppt "PRACA DYPLOMOWA INŻYNIERSKA"

Podobne prezentacje


Reklamy Google