Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Najciekawsze miejsca w Polsce i na świecie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Najciekawsze miejsca w Polsce i na świecie"— Zapis prezentacji:

1 Najciekawsze miejsca w Polsce i na świecie
Autor: Radomska Justyna

2 SPIS TREŚCI ALPEJSKIE JEZIORO W BARCIS SPODEK W KATOWICACH
MOLO W SOPOCIE WIEŻA EIFFLA HOLLYWOOD LONDON EYE ZAMEK NEUSWANSTEIN TEST

3 Alpejskie jezioro w barcis
Wróć do spisu treści Alpejskie jezioro w barcis

4 Alpejskie jezioro w barcis
Wróć do spisu treści Alpejskie jezioro w barcis Jest to piękne, położone w Alpach , jezioro o charakterystycznym zielonym kolorze wody. Idealne miejsce na ucieczkę od, niemożliwego do wytrzymania, gorąca sierpniowej Italii. W położonej przy jeziorze miejscowości Barcis znajdziemy restauracje oraz miejsca noclegowe, więc nic nie stoi na przeszkodzie by spędzić tu cały dzień, czy nawet zaplanować weekendowy wypad.

5 Wróć do spisu treści Spodek w Katowicach

6 Wróć do spisu treści Spodek w Katowicach Spodek w Katowicach jest największą halą widowiskowo-sportową w Polsce. Teoretycznie pomieścić może na raz 11,5 tys. osób, lecz w praktyce w czasie koncertów liczba miejsc, z których obserwować można scenę, spada do tysięcy. Obiekt zawdzięcza swoją nazwę charakterystycznemu kształtowi, który przypomina latający talerz. W Spodku regularnie odbywają się koncerty muzyczne, imprezy sportowe, konferencje naukowe, czy rewie cyrkowe. Koncertowały tu takie gwiazdy jak Black Sabbath, The Cure, Eric Clapton, czy Tina Turner.

7 Wróć do spisu treści Molo w Sopocie

8 Wróć do spisu treści Molo w Sopocie Będące wizytówką Sopotu drewniane molo mierzy trochę ponad 511 metrów długości rozmiary te czynią je najdłuższą tego typu konstrukcją w Europie. Latem, na tętniącym w okresie życiem molo, odbywają liczne imprezy muzyczne i sportowe, zimą przed molo otwierane jest sztuczne lodowisko. Molo w Sopocie swoje początki datuje na rok kiedy to Jerzy Haffner wybudował pierwszy, mierzący 31 i pół metra, pomost, który do końca XIX wieku wydłużył się do 150 m, by w 1910 osiągnąć imponujące 315 metrów. W 1928 roku, z okazji 25- lecia miasta Sopotu oraz setnej rocznicy konstrukcji mola, obiekt ten poddano gruntownej przebudowie doprowadzając molo do zbliżonej do dzisiejszej postaci i długości.

9 Wróć do spisu treści Wieża Eiffla

10 Wróć do spisu treści Wieża Eiffla Najbardziej znany obiekt architektoniczny Paryża, rozpoznawany również jako symbol Francji. Jest najwyższą budowlą w Paryżu i piątą co do wysokości we Francji. "Dama Paryża" stoi w centrum miasta, nad Sekwaną, u północno-zachodniego krańca Pola Marsowego. Wieżę zbudowano specjalnie na paryską Wystawę Światową w 1889 r. Miała zademonstrować poziom wiedzy inżynierskiej i możliwości techniczne epoki, być symbolem ówczesnej potęgi gospodarczej i naukowo- technicznej Francji. Po 20 latach wieża miała być rozebrana. Gustaw Eiffel nie chciał do tego dopuścić. Postanowił przekazać ją nauce. Założył na wieży laboratorium aerodynamiczne, laboratorium meteorologiczne. Jednak dopiero udane eksperymenty z umieszczonym na szczycie wieży telegrafem (bez drutu) ocaliły wieżę i odstąpiono od jej demontażu

11 Wróć do spisu treści Hollywood

12 Wróć do spisu treści Hollywood Dzielnica miasta Los Angeles w Stanach Zjednoczonych i najważniejszy ośrodek amerykańskiej kinematografii. Hollywood zostało założone przez Harveya Hendersona Wilcoxa, który w 1886 wykupił 160 akrów (0,6 km²) ziemi i 1 lutego 1887 roku zarejestrował nazwę "Hollywood" dla nowo powstałego miasta, które sam zaprojektował. Sama nazwa "Hollywood" została zaproponowana przez żonę Wilcoxa, Daeidę. Słynnym miejscem jest Hollywood Walk of Fame – aleja sław przy Hollywood Boulevard, na którym od roku wstawiane są płyty z gwiazdami, w których umieszczone są nazwiska najsłynniejszych postaci filmu, muzyki, teatru, radia i telewizji.

13 Wróć do spisu treści London eye

14 Wróć do spisu treści London eye Czasem nazywane Millenium Wheel - największe koło obserwacyjne na świecie. Znajduje się w dzielnicy Lambeth w Londynie, na południowym brzegu Tamizy.Eye ma wysokość 135 metrów. London Eye zaprojektowane zostało przez Davida Marksa i Julie Barfield, na kole znajdują się 32 klimatyzowane kapsuły pasażerskie połączone z zewnętrznym obwodem koła. London Eye budowane było sekcjami, których części przetransportowywane były Tamizą. Otwarcia dokonał Premier Tony Blair 31 grudnia 1999 roku. Koło nie pracowało aż do marca 2000 roku. W trakcie jednego pełnego obrotu można zobaczyć panoramę Londynu. Cały obrót trwa ok. 30 minut.

15 Zamek neuschwanstein

16 Zamek neuschwanstein XIX-wieczny zamek położony w Bawarii, nad przełomem rzeki Pollak w Alpach Bawarsko-Tyrolskich, na pograniczu Niemiec i Austrii. Zamek Neuschwanstein stanowi dziś jeden z najwspanialszych zabytków Bawarii, stał się wręcz symbolem całych Niemiec. Jego fundatorem był król Ludwik II Bawarski. Pierwsze prace nad budową Neuschwanstein rozpoczęły się 5 września 1869 roku od zbudowania bramy wjazdowej. Następnie wzniesiono część mieszkalną w skład której wchodziły pomieszczenia dla kobiet, wejście boczne i liczne wieże. Wiele osób kojarzy zamek Neuschwanstein z kreskówek Disneya, bo pojawia się on przy wszystkich produkcjach tej wytwórni filmowej w czołówce. Stał się on także inspiracją dla bajkowych budowli Eurodisneylandu. Ale oryginał możemy zobaczyć właśnie w Niemczech. Przychody ze zwiedzania zamku znacznie przewyższają sumę przeznaczoną na budowę rezydencji, bowiem co roku przybywa tu ponad milion osób.

17 Sprawdź się! Test

18 Jak nazywa się miasto z dzielnicą o nazwie – Hollywood?
Nowy Jork Los Angeles Londyn

19 Dobra odpowiedź! Przejdź do następnego pytania

20 Jak inaczej zwane jest London Eye?
Millenium Wheel Blue Eye Black Eye

21 Dobra odpowiedź! Przejdź do następnego pytania

22 W KTÓRYM ROKU ZBUDOWANO WIEŻĘ EIFFLA?

23 Dobra odpowiedź! Przejdź do następnego pytania

24 Gdzie znajduje się największa hala widowiskowo-sportowa w Polsce, tzw
Gdzie znajduje się największa hala widowiskowo-sportowa w Polsce, tzw. „SPODEK”? w Katowicach we Wrocławiu w Warszawie

25 Dobra odpowiedź! Przejdź do następnego pytania

26 W którym roku odbyło się 25-lecie miasta Sopot?
w 1910 roku w 1928 roku w 1915 roku

27 Dobra odpowiedź! Przejdź do następnego pytania

28 W jakich górach znajduje się miejscowość Barcis?
w Sudetach w Andach w Alpach

29 Dobra odpowiedź! Przejdź do następnego pytania

30 Gdzie w stanach zjednoczonych znajduje się słynna „Aleja Gwiazd”?
w Chicago w Hollywood w Waszyngtonie

31 Dobra odpowiedź! Przejdź do następnego pytania

32 W którym roku rozpoczęły się prace nad zamkiem neuschwanstein?

33 Dobra odpowiedź! Przejdź do następnego pytania

34 Kto dokonał otwarcia London Eye?
Tony Blair David Marks Margaret Thatcher

35 Dobra odpowiedź! Przejdź do końca testu

36 Koniec OPRACOWANIE: RADOMSKA JUSTYNA

37 Zła odpowiedź Powrót do pytania


Pobierz ppt "Najciekawsze miejsca w Polsce i na świecie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google