Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

IV.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "IV."— Zapis prezentacji:

1 IV

2 Nasze stoisko Dnia 8 czerwca odbył się IV Festiwal Szkolnych Kół Fizycznych organizowany przez wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego. Około godziny 9 30, kiedy wszyscy uczniowie dotarli już na miejsce, rozpoczęliśmy rozstawianie naszego stoiska. Znalazł się na nim plakat, dotyczący całorocznych działań koła, oraz efekty pracy kółkowiczów- modele turbin wiatrowych oraz model elektrowni wodnej.

3 Rozpoczęcie festiwalu
O godzinie nastąpiło oficjalne otwarcie Festiwalu. Na początku wysłuchaliśmy bardzo ciekawego wykładu prof. T. Wibiga „Co nowego w CERNIE”. Potem zaprezentowały się koła fizyczne działające na Uniwersytecie Łódzkim Następnie, jak co roku rozstrzygnięta została kolejna edycja Konkursu Nieustającego na budowę najlepszego siłownika wiatrowego Dużą niespodzianką okazał się udział w konkursie uczniów z Tajlandii. Dzięki wideo konferencji mieliśmy możliwość bezpośredniego kontaktu z naszymi rówieśnikami z dalekiego kraju. Okazało się, że jeden ze zbudowanych przez nich wiatraków wygrał czwartą edycję konkursu.

4 Sesja plenarna Nadszedł czas na prezentacje poszczególnych kół z całego województwa. Wśród dziesięciu wystąpień również my opowiedzieliśmy o naszych osiągnięciach. Pierwszą prezentację „Z wiatrem i pod wiatr” przedstawili fizykomaniacy z IIc. Prezentacja „Z wiatrem i pod wiatr”

5 Sesja plenarna Uczniowie klasy trzeciej naszego gimnazjum zaprezentowali model elektrowni wodnej. Program Przyjazne Energie realizowany w naszej szkole obejmował między innymi budowę modeli elektrowni wiatrowych i elektrowni wodnej. Prezentacja „Cicha woda brzegi rwie”

6 Miły gość W trakcie sesji plenarnej miłą niespodzianką były odwiedziny pani Małgorzaty Skupińskiej przedstawiciela Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi wspierającego finansowo realizację projektu „Przyjazne energie”

7 Sesja plakatowa Następnie odbyła się sesja plakatowa.

8 Sesja plakatowa Dużym zainteresowaniem cieszył się model farmy wiatrowej oraz elektrowni wodnej

9 rurkę zakończyła tegoroczny festiwal SKF.
Ręczny akcelerator Zabawa polegająca na jak najszybszym przemieszczeniu metalowej kulki przez karbowaną rurkę zakończyła tegoroczny festiwal SKF. Do zobaczenia za rok.

10 Podziękowanie Szczególne podziękowanie za bezinteresowną pomoc
w realizacji naszego projektu pragniemy złożyć Panu Markowi naszemu szkolnemu konserwatorowi.


Pobierz ppt "IV."

Podobne prezentacje


Reklamy Google