Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zajęcia pozalekcyjne Kształtuję swoją przyszłość realizowane w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Lidzki W M 2009.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zajęcia pozalekcyjne Kształtuję swoją przyszłość realizowane w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Lidzki W M 2009."— Zapis prezentacji:

1 Zajęcia pozalekcyjne Kształtuję swoją przyszłość realizowane w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Lidzki W M 2009

2 Wycieczka do gospodarstw agroturystycznych

3 Gospodarstwo agroturystyczne Rancho Kupła Jako pierwsze na trasie naszej wycieczki znalazło się gospodarstwo agroturystyczne Rancho Kupały położone w malowniczej okolicy na skraju prastarej Puszczy Białowieskiej

4 Zaproponowano nam : - niezapomniane chwile spędzone na łonie autentycznej przyrody, - w atmosferze wielokulturowej i wielowyznaniowej, gościnnej wsi podlaskiej

5 Mieliśmy okazję przyjrzeć się z bliska wielu gatunkom zwierząt, poznawać ich żywioły i zwyczaje: - Tarpany, konie - Owce, kozy - Króliki, prosięta - Bażanty, indyki, strusie, kaczki - Gołębie, kury, perliczki - Pawie - Liczne grono ryb w stawach

6 Na terenie Rancha mogliśmy obejrzeć: wystawę narzędzi konnych używanych wystawę narzędzi konnych używanych na terenie podlaskiej wsi

7 Cennym walorem Gospodarstwa Kupała w organizowaniu przyjemnego i pożytecznego wypoczynku jest Karczma Muzeum pod Czarnym Baranem.

8 Obok narzędzi używanych w dawnym gospodarstwie rolnym znajdują się tu przedmioty z gospodarstwa domowego, urządzenia do drobnego rzemiosła, przedmioty służące do wystroju wiejskiej chaty. Dalej znajdują się stare meble.

9 W tym samym pomieszczeniu dostrzegamy drewniane narzędzia do przerobu mleka na masło i sery. W zbiorach znajduje się dużo przedmiotów używanych w wiejskim gospodarstwie domowym takie jak: lampy naftowe, żelazka, sagany żeliwne i gliniane, garnki, butelki, sztućce. Dostrzegamy tu dzieże na ciasto, drewniane i wiklinowe naczynia do przechowywania ziarna, mięsa i wędlin.

10 Wśród przedmiotów dostrzegamy także: radia, latarki, lampy, żelazka, obrazy, dzbany, butelki, wazy, młynki do kawy, sztućce skóry, drewniane naczynia do wyrobu masła.

11 W Gospodarstwie Bobrowa Zagroda zwiedziliśmy Samodzielny domek w kompleksie zabudowy zagrodowej położony ok. 1 km od wsi Siemianówka wśród łąk i lasów Puszczy Białowieskiej.

12 W trakcie zajęć edukacyjnych realizowanych na bazie kwatery agroturystycznej "Bobrowa Zagroda" w Siemianówce uczniowie spotkali się z właścicielem, zapoznali się ze specyfiką i wymogami zawodu, sfotografowali obiekty na terenie gospodarstwa agroturystycznego.

13 Zajęcia edukacyjne prowadzone były w formie bardzo przystępnej łączyły ze sobą naukę i zabawę.

14 - indywidualna rywalizacja w strzelaniu z łuku do tarczy wykonanej ze słomy.

15 czekały na nas przygotowane przez gospodarzy atrakcje w postaci poczęstunek w postaci domowego chleba, sera, masła, baby ziemniaczanej i ogniska z pieczeniem kiełbasek oraz masła, które sami zrobiliśmy.

16 Mogliśmy zobaczyć: zaadaptowaną stodołę, w której znajdują się stare maszyny rolnicze, krosna na których można wytkać własnoręcznie pod fachowym okiem chodnik oraz narzędzia do obróbki lnu. kolo garncarskie, na którym można wypróbować swoich umiejętności.

17 Bardzo podobał się nam zorganizowany wyjazd. Z zainteresowaniem i entuzjazmem odnosiliśmy się do propozycji przedstawianych przez gospodarzy.


Pobierz ppt "Zajęcia pozalekcyjne Kształtuję swoją przyszłość realizowane w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Lidzki W M 2009."

Podobne prezentacje


Reklamy Google