Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Metody wyszukiwania praktyk i staży przygotował: Sebastian Wilk

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Metody wyszukiwania praktyk i staży przygotował: Sebastian Wilk"— Zapis prezentacji:

1 Metody wyszukiwania praktyk i staży przygotował: Sebastian Wilk

2 Pytania wstępne - Co chciałbym robić na praktyce? - Z jakich źródeł należy skorzystać? - Kiedy zacząć szukać? - Czy moje CV i List motywacyjny są wystarczająco dobre? -Jak dobrze wypaść na rozmowie rekrutacyjnej? -W jaki sposób znaleźć interesującą praktykę?

3 Co chciałbym robić w życiu?
Samo wybranie kierunków często nie jest wystarczające, aby odpowiedzieć sobie na to pytanie. Praktyka jest właśnie dobrym miejscem, aby dowiedzieć się gdzie powinniśmy rozpocząć nasze poszukiwania, a gdzie powinny one zostać przerwane. Należy zacząć od pytania o motywację: co nas nakłania do podjęcia pracy – pieniądze, ambicja, idea? Czy jesteśmy odporni na stres? Czy chcielibyśmy wykonywać odpowiedzialne zadanie czy też wolimy takiej odpowiedzialności unikać?

4 Co nas interesuje? Połączenie pasji oraz motywacji da w efekcie najlepszą odpowiedź, gdzie powinniśmy skierować nasze kroki ku zawodowej karierze. Należy w miarę możliwości wybierać takie praktyki/staż/pracę, zapewniające zarówno satysfakcję z wykonywanej funkcji oraz zadowolenie materialne.

5 Źródła poszukiwań - internet: gazeta.praca.pl, napraktykach.pl, infopraca.pl, pracuj.pl, absolvent.pl, dlastudenta.pl, gumtree.pl, kariera.com.pl strony uczelnianych biur karier (WWSIS,Politechnika, Uniwersytet itd..) - Gazeta Wyborcza, dodatek „Praca” - często wartościowe źródło o rekrutacji na staże/praktyki (poniedziałek) -strony firm organizujących staże w swojej fimie np.marskariera.pl, pwc.pl, praktyki w HP, praktyki w Siemens, Toshiba, IBM, Artefakt itd. -poszukiwania własne – wiele firm jest chętnych do przyjęcia praktykantów, choć nie mają konkretnego ogłoszenia

6 Kiedy rozpocząć poszukiwania praktyk?
Jeśli planujemy podjąć praktyki w okresie letnim, a zarazem chcemy, aby nasza praktyka odbywała się w prestiżowej firmie, POSZUKIWANIA NALEŻY ROZPOCZĄĆ JUŻ OD LUTEGO – ZARAZ PO ZAKOŃCZENIU SESJI. Wczesna wiosna to okres, kiedy wszystkie firmy rozpoczynają rekrutacje na staże i praktyki. Jeśli chcesz nie tylko zdobyć wartościowe doświadczenie oraz otrzymywać stypendium stażowe – NIE ZWLEKAJ (wysokość niektórych stypendiów to nawet 3000 brutto) Znajdź interesujące Cię firmy i zacznij aplikować!

7 CV i List Motywacyjny Jeśli masz wątpliwości co jakości swojego CV oraz Listu Motywacyjnego umów się na konsultacje z pracownikiem Biura Karier WWSIS lub zapisz się na warsztaty poświęcone doskonaleniu pisania tych dokumentów. Dobre CV i List Motywacyjny są Twoją pierwszą wizytówką przed spotkaniem z pracodawcą.

8 Rozmowa rekrutacyjna Rozmowa rekrutacyjna jest często II etapem kwalifikującym na dane stanowisko. Pamiętaj: -nie spóźnij się, -wskazany jest formalny strój oraz formalny język komunikacyjny, -jeśli masz dobry pomysł, który może ci pomóc w rozmowie rekrutacyjnej (projekt, konspekt, plan) spróbuj go wykorzystać, - przygotuj się na pytania dotyczące twoich zainteresowań (szczególnie tych związanych z profilem działalności firmy), słabych i mocnych stron, - nie zapomnij na końcu zapytać rekrutera o kwestie dla Ciebie interesujące związane z pracą w firmie,

9 Assessment Centre Niektóre firmy jako III etap rekrutacji przewidziały „Assessment Centre”- jest to często całodniowe spotkanie w siedzibie firmy, gdzie jesteś stawiany przed różnymi zadaniami, mającymi sprawdzić Twoją wiedzę i kreatywność. W Assessment Centre możesz się spotkać z następującymi zadaniami: - zadania indywidualne, - zadania grupowe, - testy, - rozmowa z Menadżerem działu, do którego aplikujesz

10 Sposób na znalezienie dobrej praktyki
- zbadaj źródła medialne, które pomogą Ci znaleźć interesujące Cię firmy i instytucje, - profesjonalnie przygotuj swoje CV i List Motywacyjny, - przestrzegaj terminów aplikacyjnych, - jeśli zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną bądź elegancki/a i punktualny/a, - pamiętaj, że pierwsze wrażenie się liczy, nie bój się spotkania z organizatorem praktyk/pracodawcą, - dowiedz się jak najwięcej o firmie oraz stanowisku, na które chcesz aplikować

11 Konsultacje w Biurze Karier WWSIS
Pamiętaj, jeśli nie wiesz co robić i gdzie skierować swoje dalsze kroki umów się na konsultacje z pracownikiem Biura Karier WWSIS. Pokój 3.05, tel ,wew 33, mail: Czynne od poniedziałku do piątku od 9 do 17.


Pobierz ppt "Metody wyszukiwania praktyk i staży przygotował: Sebastian Wilk"

Podobne prezentacje


Reklamy Google