Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KURS Z INFORMATYKI prowadzący: mgr Przemysław Głowacki.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KURS Z INFORMATYKI prowadzący: mgr Przemysław Głowacki."— Zapis prezentacji:

1 KURS Z INFORMATYKI prowadzący: mgr Przemysław Głowacki

2 Realizacja kursu z informatyki
Poniedziałek 6 października: 14:15 – 18:45 Wtorek 7 października: 15:00 – 19:30 Środa 8 października: 15:00 – 19:30 Piątek 10 października: 14:15 – 18:45 Środa 15 października: 15:00 – 19:30

3 Tematyka kursu z informatyki dzień 4
Podstawy programu MS PowerPoint. Tworzenie własnej prezentacji multimedialnej w MS PowerPoint. Tworzenie prezentacji multimedialnej w OpenOffice Impres. Edytor grafiki rastrowej GIMP – zapoznanie z programem. Edytor grafiki rastrowej GIMP – tworzenie i modyfikowanie plików graficznych. Edytor grafiki rastrowej GIMP – tworzenie banner na potrzeby strony www.

4 Microsoft PowerPoint Microsoft PowerPoint jest popularnym programem do tworzenia prezentacji multimedialnych wchodzącym w skład pakietu biurowego Microsoft Office. PowerPoint jest dostępny dla systemów Microsoft Windows i Mac OS i szeroko wykorzystywany przez biznesmenów, trenerów, nauczycieli - szacuje się, że około 30 milionów prezentacji jest tworzonych przy pomocy tego oprogramowania każdego dnia.

5 Microsoft PowerPoint W programie PowerPoint tekst, grafika, filmy lub inne obiekty są przez użytkownika łączone w slajdy. Slajdy mogą być drukowane lub (znacznie częściej) wyświetlane za pomocą monitora lub rzutnika. Przejścia pomiędzy slajdami, jak również pojawianie się obiektów, można animować na wiele - predefinowanych przez producenta - sposobów.

6 prezentacja oparta na języku XML .pptx
Od wersji 2007 prezentacje multimedialne mogą być zapisane w różnych formatach plików jako: prezentacja oparta na języku XML .pptx prezentacja oparta na języku XML i zawierająca makra .pptm szablon oparty na języku XML .potx pokaz slajdów, oparty na języku XML, nie zawiera elementów VBAProject .ppsx pokaz slajdów, oparty na języku XML, który zawiera elementy VBAProject .ppsxm

7 jako prezentacja multimedialna.ppt jako szablon prezentacji .pot
Możliwe jest również zapisywanie prezentacji w formacie zgodnym z PowerPoint 2003, 2002, 2000 jako: jako prezentacja multimedialna.ppt jako szablon prezentacji .pot lub jako pokaz slajdów .pps

8 Podstawowe zasady tworzenia prezentacji
Każda prezentacja musi mieć swój temat - przedstaw go na początku (slajd tytułowy). Zastanów się także, w jakim celu przygotowujesz prezentację, co chcesz osiągnąć, co chcesz przekazać i komu (dostosuj treść i środki wyrazu do wieku i poziomu odbiorcy). Każda plansza powinna mieć tytuł. Aby slajdy były czytelne, nie powinno być więcej niż 5-6 linijek tekstu na slajdzie. Tekst powinien składać się z haseł, a nie rozbudowanych akapitów.

9 Podstawowe zasady tworzenia prezentacji
Zadbaj, aby tekst i pozostałe elementy były czytelne z większej odległości. Stosuj czytelną czcionkę - bez zbędnych ozdobników, udziwnień. Elementy graficzne muszą być czytelne, a ich zadaniem jest wspomaganie tekstu. Konsekwentnie stosuj kolory i czcionki. Pamiętaj, że kolorystyka i tło mają wspomagać prezentację, a nie dominować. Wykorzystuj stopniowanie - tzn. wyświetlaj kolejne elementy slajdu potrzebne do prezentacji. Umieszczenie animacji w slajdzie służy objaśnianiu jakiegoś zjawiska lub uatrakcyjnieniu prezentacji. Przesadne używanie różnorodnych "sztuczek" dezorientuje słuchaczy. Odbiorca zwraca największą uwagę na górną część slajdu, a szczególnie lewy górny róg.

10 Podstawowe zasady tworzenia prezentacji
Na zakończenie przedstaw podsumowanie - może to być jakiś cytat, sentencja, hasło. Nie zapomnij, że prezentacja ma swojego autora. Napisz o tym na początku i na końcu prezentacji. Jeżeli decydujesz się umieścić swoje nazwisko bądź logo swojej szkoły na każdym slajdzie, zadbaj, by nie był to główny element tego slajdu. Pamiętaj o podaniu wszystkich źródeł wykorzystanych do prezentacji (autorów i tytułów cytowanych utworów, wykorzystanych materiałów ilustracyjnych, itp.) - podaj je zgodnie z normą.


Pobierz ppt "KURS Z INFORMATYKI prowadzący: mgr Przemysław Głowacki."

Podobne prezentacje


Reklamy Google