Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja w PowerPoint

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacja w PowerPoint"— Zapis prezentacji:

1 Prezentacja w PowerPoint
Pierwsza prezentacja stworzona na kursie PowerPoint. To jest pierwszy slajd prezentacji

2 Spis treści Wstęp: Ćwiczenia praktyczne, Podsumowanie.
sposób tworzenia prezentacji, plan pracy, jak korzystać z czcionek i wypuktowań, sposób pracy w PowerPoint, Ćwiczenia praktyczne, Podsumowanie.

3 Sposób tworzenia prezentacji
Do kogo kierujemy prezentacje? Czytelny plan prezentacji. Staramy się uprościć nasz plan. Dodajemy elementy graficzne oraz inne obiekty, które chcemy umieścić w prezentacji. Prezentację podsumowujemy.

4 Plan pracy Czego dotyczy prezentacja? Jakie materiały możemy pokazać?
Przygotowujemy wykresy, tabele i zestawienia. Przeprowadzamy próbę prezentacji. Wybieramy czytelne tło, kolory i efekty. Sporządzamy notatki dla słuchaczy.

5 Jak korzystać z czcionek i wypunktowań?
Staramy się stosować czcionki standardowe np. Arial, Courier, Times, wielkość czcionki ustalamy kierując się czytelnością odbioru, Stosujemy kilka wypunktować dbając o to, by nie doprowadzić do zbyt dużego zagłębiania się, czyli podpunktów do podpunktów itd.

6 Sposób pracy w PowerPoint
Zręby prezentacji tworzymy korzystając z możliwości wpisania konspektu. Kolejność slajdów ustalamy w [widok | sortowanie slajdów] klikając na wybrany slajd i przeciągając w wybrane miejsce. Slajd dodajemy np. przez [wstaw | nowy slajd], usuwamy przez wskazanie w [widok | sortowanie slajdów] i klawisz [del].

7 Sposób pracy w PowerPoint, cd
Każdą wykonaną operację możemy cofnąć [edycja | cofnij wpisywanie] lub z klawiatury przez [ctrl + z]. Cofniętą operację możemy ponowić przez [edycja|powtórz wpisywanie] lub z klawiatury przez [ctrl + y]. PowerPoint zapamiętuje wykonane operacje do co najmniej 20 poziomów wstecz.

8 Sposób pracy w PowerPoint, cd
Kopiowanie wybranych obiektów przez [edycja|kopiuj] lub z klawiatury [ctrl + c]. Wklejanie wybranych obiektów przez [edycja|wklej] lub z klawiatury [ctrl + v]. Cały tekst w ramce można zaznaczyć przez [edycja | zaznacz wszystko]. Jeśli chcemy usunąć bieżący slajd - możemy, np. przez [edycja | usuń slajd]!

9 Ćwiczenia praktyczne Wspólne stworzenie prostej prezentacji w PowerPoint połączone z omawianiem programu: Uczenie się miejsc i funkcji programu wykorzystanie i porównanie różnych sposobów podglądania prezentacji.

10 Podsumowanie Zapoznaliśmy się z programem PowerPoint.
Przejrzeliśmy proste funkcje i nauczyliśmy się wykorzystywać je do stworzenia podstaw prezentacji. Możemy teraz zobaczyć, jak to działa jako gotowa prezentacja, np. przez [pokaz | wyświetl pokaz].


Pobierz ppt "Prezentacja w PowerPoint"

Podobne prezentacje


Reklamy Google