Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Uważaj !.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Uważaj !."— Zapis prezentacji:

1 Uważaj !

2 Nie Pij

3 Zaskakująca Wiadomość
Zapewne zaskakująca wydaje się informacja, że alkohol zabija więcej ludzi niż wszystkie inne narkotyki (wyłączając nikotynę) razem wzięte. Wśród środków odurzających to nasz największy zabójca. Według Dawida Smitha, eksperta w dziedzinie uzależnień od środków odurzających, ponad sto tysięcy ludzi umiera rocznie w Stanach Zjednoczonych z powodów związanych związanych ze spożyciem alkoholu.

4 Stop Papierosom

5 Choroby Wywołane Paleniem
Nowotwory jamy ustnej, gardła, przełyku, krtani – częstotliwość występowania ich u osób palących jest 20-krotnie większa niż u osób, które nie palą i nie przebywają w środowisku osób palących. Ok. 30% wszystkich nowotworów okolicy szyi jest powiązana z paleniem tytoniu. Nikotynizm jest przyczyną ok. 85% przypadków raka płuc w Stanach Zjednoczonych, ale palenie powoduje także inne nowotwory. Papierosy zawierają kilka tysięcy związków chemicznych, więc nowotwór może się rozwinąć poprzez nakładanie się wielu czynników rakotwórczych

6 Narkotyki

7 Problemy Wiele ludzi, szczególnie młodych ma problem z przedawkowaniem niektórych substancji. Objawia się to ich zmienionym i dziwnym zachowaniem. Jedną z najczęstszych przyczyn sięgania po używki jest ciekawość. Niektórzy piją alkohol, aby zapomnieć o trudnościach życia, które ich spotykają, młodzi piją, bo chcą zapomnieć o złych dniach w szkole, stopniach i różnych innych niepowodzeniach. Młoda osoba często zmienia swoje towarzystwo, z którym spędza wiele wolnego czasu.

8 Napoje Energetyczne Szkodzą Zdrowiu

9 Więc żyj Zdrowiem

10 Pamiętaj o witaminach Warzywach i Owocach

11 Pamiętaj Śmiech to zdrowie ;D


Pobierz ppt "Uważaj !."

Podobne prezentacje


Reklamy Google