Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Światowy Dzień Rzucania Palenia

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Światowy Dzień Rzucania Palenia"— Zapis prezentacji:

1 Światowy Dzień Rzucania Palenia
Zuzanna Romanowska kl.2H

2 Na całym świecie tytoń zabija ponad 5 milionów ludzi rocznie
Na całym świecie tytoń zabija ponad 5 milionów ludzi rocznie. Palenie papierosów to nie tylko stracone zdrowie ale i pieniądze. W dymie papierosowym i samym papierosie znajduje się mnóstwo trujących związków chemicznych, które zawierają między innymi substancje smoliste, tlenek węgla, amoniak, cyjanowodór, chlorek winylu, aceton czy kadm.

3 Palenie papierosów jest przewlekłą, nawracającą chorobą
Palenie papierosów jest przewlekłą, nawracającą chorobą. Przeciętny palacz próbuje 8 razy w swoim życiu rzucić palenie, zanim zrobi to skutecznie.

4 Codziennie palące kobiety według wieku polska 2009-2010.

5 Papierosy mogą powodować poważne skutki zdrowotne i przyczyniać się do rozwoju różnych chorób:
rak płuc, rak języka, rak wargi, rak jamy ustnej, rak krtani, rak tchawicy, astmę oskrzelową, gruźlicę, choroby układu krążenia: chorobę niedokrwienną serca, zawał mięśnia sercowego, miażdżycę zarostową kończyn dolnych, nadciśnienie tętnicze.

6 Rak płuc najczęstszy nowotwór złośliwy, na który umiera rocznie na całym świecie 1,3 mln osób. Jest jednym z najgorzej rokujących nowotworów. Rak języka najczęściej występujący złośliwy nowotwór w jamie ustnej.

7 Nowotwory złośliwe krtani – To najczęstsze nowotwory złośliwe w obrębie głowy i szyi. Po raku płuca są To najliczniejsze nowotwory dróg oddechowych. Rak wargi -Jest to najczęściej rak płaskonabłonkowy rogowaciejący. W Polsce w 2007 roku stanowił około 25% raków jamy ustnej.

8 Co zyskasz rzucając palenie ?
Będziesz otrzymywać więcej tlenu i będzie Ci łatwiej oddychać. Będziesz mieć więcej energii. Zmniejszy się ryzyko infekcji górnych dróg oddechowych. Poprawi się Twoja kondycja fizyczna i psychiczna- zwiększy się odporność na stres i przeciwności. Twoja skóra i paznokcie będą w lepszym stanie.


Pobierz ppt "Światowy Dzień Rzucania Palenia"

Podobne prezentacje


Reklamy Google