Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kupuję EKO Jem EKO.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kupuję EKO Jem EKO."— Zapis prezentacji:

1 Kupuję EKO Jem EKO

2 Projekt: „Z TIKIEM PO ZDROWIE”
Od kilku lat nasza szkoła nosi tytuł: „Szkoły Propagującej Zdrowie”  Szkoła promująca zdrowie to szkoła, która: w szczególny sposób propaguje zdrowy styl życia wśród uczniów, wyposaża ich w wiedzę i umiejętności niezbędne do podejmowania wyborów dla poprawy własnego zdrowia, kształtuje w nich poczucie odpowiedzialności za zdrowie własne i innych, prowadzi wszechstronną edukację propagującą zdrowie, włącza do działań prozdrowotnych zarówno uczniów szkoły jak i rodziców.

3 Celem zadania było nakręcenie filmu o miejscach, gdzie można kupić ekologiczne produkty i gdzie w Lublinie można zdrowo zjeść Głównym bohaterem filmu, który powstał podczas naszego wyjazdu, jest Paweł - jeden z uczniów. Gra on postać chłopca, który w wolnych chwilach uwielbia raczyć się tzw. fast-food'ami. Wybrana grupa uczniów eko zabiera Pawła na wycieczkę po mieście, pokazując mu miejsca gdzie może zjeść smacznie i zdrowo lub tanio kupić żywność ekologiczną. Po odwiedzeniu w/w miejsc, nasz bohater Paweł zobowiązuje się do zmiany sposobu odżywiania się i przekonania w pełni do ekologicznej żywności. Stwierdza również, że już nigdy więcej nie będzie jeść fast-food'ów i zastąpi je zdrowymi zamiennikami. Zadba także o to, aby w jego diecie figurowały głównie owoce, a przede wszystkim warzywa. Bo przecież zdrowe nie musi być nudne! 

4 W trakcie realizacji naszej wycieczki odwiedziliśmy:
Centrum Handlowe Plaza Lublin, a w nim: punkt 'Sielsko Anielsko' i 'Salad Story‚ Centrum Handlowe Galeria Orkana i mieszczący się tam: niewielki sklepik z produktami z farm ekologicznych Secret Garden Centrum Handlowe E. Leclerc, gdzie pewną część dużej powierzchni halowej zajmowały regały z produktami eko, oraz sklepik z ekologiczną żywnością „Magiczny Ogród” „Zielony Talerzyk” - eko-restauracja mieszcząca się w miasteczku akademickim, „Pyzata Chata” - jedna z sieci restauracji oferujących zdrową, ekologiczną żywność, Targ warzywno-owocowy na jednym z lubelskich osiedli, Drewniane „domki”, gdzie można zakupić ekologiczne mleko.

5 W trakcie realizacji naszej wycieczki odwiedziliśmy:
C.H. PLAZA LUBLIN „SIELSKO ANIELSKO” C.H. PLAZA LUBLIN „SALAD STORY”

6 W trakcie realizacji naszej wycieczki odwiedziliśmy:
GALERIA ORKANA SECRET GARDEN C.H LECLERC MAGICZNY OGRÓD

7 W trakcie realizacji naszej wycieczki odwiedziliśmy:
UL. ZANA TARGOWISKO MIEJSKIE C.H LECLERC DREWNIANY DOMEK Z EKOLOGICZNYM MLEKIEM

8 W trakcie realizacji naszej wycieczki odwiedziliśmy:
ZIELONY TALERZYK – EKO RESTAURACJA

9 W trakcie realizacji naszej wycieczki odwiedziliśmy:
PYZATA CHATA – PYSZNE EKOLOGICZNE JEDZENIE

10 W skład zespołu pod opieką p. M. Stafińskiej i p. W
W skład zespołu pod opieką p. M. Stafińskiej i p. W. Pojęta przygotowującego projekt „KUPUJĘ EKO – JEM EKO weszli: "Jem eko!" - grupa uczniów odpowiedzialna za wyszukanie w Lublinie miejsc, gdzie można zjeść potrawy ekologiczne: Julia Szewc, Julia Litwinek, Oliwia Falba. "Kupuję eko!" - grupa uczniów odpowiedzialna za wyszukanie miejsc, gdzie można kupić żywność i produkty ekologiczne: Daria Pitek, Weronika Budzyńska, Klaudia Stasiak. "Grupa TiK" - której głównym zadaniem będzie nakręcenie filmu oraz przygotowanie prezentacji multimedialnej, dokumentującej odbytą wycieczkę do centrum miasta i okolic w poszukiwaniu miejsc, gdzie można zakupić oraz skosztować ekologiczną żywność: Mateusz Jabłoński, Weronika Matysiewicz, Patryk Walczak, Patryk Suszek.


Pobierz ppt "Kupuję EKO Jem EKO."

Podobne prezentacje


Reklamy Google