Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Rok szkolny 2011/2012.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Rok szkolny 2011/2012."— Zapis prezentacji:

1 Rok szkolny 2011/2012

2 Cele: - Zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie.- Pogłębienie wiedzy w zakresie znaczenia zbilansowanej diety i aktywności fizycznej dla organizmu człowieka - Kształtowanie zmiany postaw i zachowań związanych z prawidłowym żywieniem, odpowiednią jakością zdrowotną żywności i aktywnością fizyczną - Dostarczenie wiedzy i umiejętności korzystania z informacji zamieszczonych na opakowaniach produktów spożywczych

3 Zdrowe odżywianie to podstawa
Młodzież chętnie uczestniczyła w przygotowaniach zdrowej żywności. Przygotowanie ekologicznej pizzy i zdrowych sałatek

4 Konkurs pt: „Wiem co jem”
Uczniowie mieli możliwość wykazania się wiedzą dotyczącą racjonalnego odżywiania. Głównym celem konkursu było: - Uświadomienie młodzieży, że spożywana żywność ma wpływ na ich zdrowie; - Zachęcenie do spożywania owoców i warzyw – głównego źródła witamin;

5 Aktywność fizyczna Turniej piłki plażowej.
Jest mocną stroną naszych gimnazjalistów. Chętnie biorą udział w turniejach i zawodach sportowych. Turniej piłki plażowej.

6 Turniej piłki siatkowej
Uczniowie naszej szkoły zajmują wysokie miejsca w zawodach sportowych. Turniej piłki siatkowej Młodzież aktywnie bierze udział w zajęciach pozalekcyjnych.

7 Wielu uczniów corocznie zdaje na kartę motorowerową.
Chcąc poprawić swoją aktywność fizyczną uprawiają biegi oraz chętnie jeżdżą na rowerze. Wielu uczniów corocznie zdaje na kartę motorowerową.

8 „Światowy Dzień bez papierosa”
r. odbył się uliczny przemarsz młodzieży (uczniowie z kl. I a, kl. I b, kl. II a i kl. II d) połączony z rozdawnictwem ulotek przechodniom oraz rozwieszaniem plakatów. Przemarsz został przeprowadzony przez pracownika Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Szczytnie oraz nauczycieli Gimnazjum.

9 Gazetki ścienne dla uczniów
Przez cały rok szkolny były aktualizowane profilaktyczne gazetki dotyczące racjonalnego odżywiania i wpływu aktywności fizycznej na funkcjonowanie młodego organizmu.

10 Godziny wychowawcze Wychowawcy i pedagog szkolny zachęcali uczniów do zdrowego stylu życia bez nałogów. Uczniowie na zajęciach układali rebusy , rymowanki, krzyżówki profilaktyczne lansujące modę na niepicie i niepalenie.

11 Współpraca z rodzicami
Rodzice zostali poinformowani o udziale szkoły w programie podczas spotkań z wychowawcami. Otrzymali ulotki, broszury profilaktyczne. Przygotowana była dla nich gazetka ścienna dotycząca wpływu używek na młody organizm.

12 Współpraca ze sklepikiem
W sklepiku szkolnym zwiększył się asortyment o zdrowe produkty żywnościowe. Młodzież ma możliwość zakupu np.: wody mineralnej, soków owocowych.


Pobierz ppt "Rok szkolny 2011/2012."

Podobne prezentacje


Reklamy Google