Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

TYTUŁ : SZKOŁA PRZYJAZNA ŻYWIENIU I AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "TYTUŁ : SZKOŁA PRZYJAZNA ŻYWIENIU I AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ"— Zapis prezentacji:

1 TYTUŁ : SZKOŁA PRZYJAZNA ŻYWIENIU I AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IMIENIA PAMIĘCI MAJDANKA W LUBLINIE TYTUŁ : SZKOŁA PRZYJAZNA ŻYWIENIU I AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ

2 Nasza szkoła przez najbliższe dwa lata będzie realizowała Szwajcarsko-Polski Program Współpracy (KIK 34) „Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukacje społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej”. Podstawowym celem tego programu jest promocja zdrowego stylu życia, w tym zapobieganie rozwojowi nadwagi i otyłości oraz innym chorobom przewlekłym poprzez edukacje społeczeństwa w zakresie prozdrowotnej zmiany żywienia i zwiększania poziomu aktywności fizycznej. Nasza szkoła będzie realizowała zadanie 2 programu: „Edukacja i wdrażanie zasad prawidłowego żywienia w przedszkolach i szkołach: podstawowych, gimnazjalnych i średnich oraz ocena wpływu tej edukacji na sposób żywienia, stan odżywienia i poziom wiedzy dzieci i młodzieży”

3 NASZE WSPÓLNE DRUGIE ŚNIADANIA

4 SZKOLNE OBIADKI, ZGODNE Z ZALECENIAMI IŻŻ
Czyż to nie brzmi pysznie i zdrowo??? Zupa kalafiorowa Naleśniki z serem i musem z jabłek Herbata owocowa

5 ZDROWY SKLEPIK MAMY I CZĘSTO GO ODWIEDZAMY
W ramach projektu KIK 34 staramy się, aby dzieci w naszej szkole zmieniły niektóre nawyki żywieniowe na zdrowe i smaczne. Miejscem często odwiedzanym przez uczniów jest sklepik szkolny, w którym oczywiście znajdują się różne produkty, ale trzeba przyznać, że nie brakuje tych zdrowych i zalecanych dla naszych dzieci.

6 NASZE PRACE O ZDROWYM ŻYWIENIU

7 ZAJECIA KULINARNE W listopadzie dzieci z klas I-III miały bardzo ciekawe spotkanie z profesjonalnym kucharzem. Zajęcia odbyły się pod hasłem „10 zasad zdrowego żywienia”. Spotkanie połączone było z degustacją zdrowych i pysznych warzyw oraz owoców. Wszystkim smakowało!!!

8 IMPREZY PROMUJĄCE ZDROWY STYL ŻYCIA
PIKNIK, CZYLI JEMY ZDROWO I SPĘDZAMY CZAS NA SPORTOWO!

9 WSPÓLPRACA Z RODZICAMI DZIAŁANIA, KTÓRE PODEJMUJEMY:
- opracowanie ulotki promującej zdrowy styl życia, - zapoznanie rodziców z ulotką na zebraniu, - opracowanie i przeprowadzenie wśród rodziców ankiety dotyczącej nawyków żywieniowych i zdrowego stylu życia.

10 WARZYWNE DNI Dzieci przynoszą ulubione warzywa i wspólnie z nauczycielami przygotowują warzywny poczęstunek. Wszystko smakuje i na pewno „warzywne dni” staną się nową, zdrową tradycją naszej szkoły.

11 NASZ PRYWATNY OGRÓDEK
SAMI HODUJEMY I SAMI TO ZJEMY!

12 NASZE ZDROWE PROGRAMY EDUKACYJNE
OWOCE W SZKOLE SZKLANKA MLEKA W-F Z KLASĄ PAMIĘTAJ! OWOCE I WARZYWA SĄ NIE TYLKO ZDROWE, ALE TAKŻE POPRAWIAJACE URODĘ. SPRÓBUJ SAM!


Pobierz ppt "TYTUŁ : SZKOŁA PRZYJAZNA ŻYWIENIU I AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ"

Podobne prezentacje


Reklamy Google