Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SZKOŁA GIMNAZJUM NR 8 BYTOM

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SZKOŁA GIMNAZJUM NR 8 BYTOM"— Zapis prezentacji:

1 SZKOŁA GIMNAZJUM NR 8 BYTOM
KODEKS 2.0 SZKOŁA GIMNAZJUM NR 8 BYTOM

2 1. Ucz i ucz się z TIK. 1. Uczniowie i nauczyciele mają możliwość korzystania z technologii komputerowej na zajęciach szkolnych poprzez korzystanie z Internetu i z dostępnych narzędzi komputerowych. 2. Nauczyciele w naszym gimnazjum wyszukują i proponują uczniom narzędzia komputerowe, które pomagają w procesie uczenia się – programy, strony internetowe, filmy itp. Zachęcają do poszerzania wiadomości. 3. Uczniowie wykonują zadania w dostępnych dla siebie programach - nauczyciele poznają nowe możliwości wykonywania prac przez uczniów.

3 2. Z informacji korzystaj samodzielnie i krytycznie.
1. Uczniowie korzystają z posiadanych programów komputerowych i dostępnych narzędzi komputerowych zgodnie z ich przeznaczeniem.

4 3. Nie kradnij i nie daj się okraść.
1. Uczniowie naszej szkoły czytają wyszukany tekst z Internetu, a następnie dokonują analizy – przy jego wykorzystaniu, zaznaczają dostępne i wykorzystane źródło oraz podają autora materiału. 2. Nie stosują bez ograniczeń opcji „kopiuj – wklej”. 3. Uczniowie autoryzują wykonane przez siebie prace i zadania TIK.

5 4. Komunikujmy się. 1. Nauczyciele wprowadzają szkolne adresy owe w celu komunikowania się z rodzicami i uczniami. 2. Szkolna strona internetowa jako źródło informacji o szkolnym życiu uczniów naszego gimnazjum. 3. Wszyscy nauczyciele naszej szkoły korzystają ze sprzętu komputerowego.

6 5. Komputery pod ręką. 1.W naszej szkole uczniowie korzystają ze szkolnych komputerów w bibliotece szkolnej w trakcie przerw, przed i po zajęciach. 2. Uczniowie mogą korzystać z komputerów w pracowni komputerowej w trakcie zajęć pozalekcyjnych.

7 6. Bądź bezpieczny w sieci.
1. Pamiętaj o wylogowaniu się ze strony z której korzystałeś i na którą musiałeś się na początku zalogować. 2. Nie udostępniaj haseł dostępu logowania innym osobom. 3. Na szkolnych komputerach nie ma dostępu do niewłaściwych, niestosownych stron internetowych. 4. Znam zasady działania cyberprzemocy i stalkingu – wiem gdzie szukać pomocy.

8 7. Nauczcie tego dorosłych.
1. Uczniowie i nauczyciele zachęcają rodziców do oglądania i czytania strony internetowej naszego gimnazjum. 2. Uczniowie wraz z rodzicami korzystają ze szkolnych adresów owych. 3. Rodzice znają pojęcia i zasady działania cyberprzemocy i stalkingu.

9 Gimnazjum nr 8 im. Janusza Korczaka w Bytomiu


Pobierz ppt "SZKOŁA GIMNAZJUM NR 8 BYTOM"

Podobne prezentacje


Reklamy Google