Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

18.06.2013r. odbyła się w naszej szkole,, Tuwimiada, czyli spotkanie z poezją Juliana Tuwima, w którym uczestniczyli uczniowie klas czwartych, piątych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "18.06.2013r. odbyła się w naszej szkole,, Tuwimiada, czyli spotkanie z poezją Juliana Tuwima, w którym uczestniczyli uczniowie klas czwartych, piątych."— Zapis prezentacji:

1 18.06.2013r. odbyła się w naszej szkole,, Tuwimiada, czyli spotkanie z poezją Juliana Tuwima, w którym uczestniczyli uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych. Święto wiersza przygotowały panie: Beata Filip, Zofia Antoniszyn - Huńka, Joanna Łabędzka, o techniczną stronę prezentacji multimedialnych zadbała pani Anna Lipińska.

2

3 Uczniowie klasy 4a pod kierunkiem pani Zofii Antoniszyn - Huńki oraz pani Joanny Labędzkiej przygotowali przedstawienie pt.,,Tuwim znany i lubiany.Ciekawostką był fakt, że w oryginalnych wersjach znanych wierszy pojawiły się zjawiska charakterystyczne dla czasów nam współczesnych, czyli sms-y, strony internetowe, o których za czasów Tuwima ludziom się nie śniło.

4 Bardzo nam się podobało

5

6

7 Klasy piąte przedstawiły prezentacje multimedialne oraz plakaty na temat życia i twórczości poety. Okazało się na przykład, że Tuwim studiował najpierw prawo i filozofię, a dopiero potem odnalazł swoją drogę literacką, był współtwórcą kabaretów,w szkole miał kłopoty z arytmetyką, lubił przeprowadzać niebezpieczne eksperymenty, bał się pająków…można by jeszcze długo wyliczać ciekawostki związane z poetą. Niespodzianką spotkania był występ nauczycieli, którzy świetnie się bawili, czytając,,Lokomotywę Juliana Tuwima. Ta zamiana tradycyjnych ról bardzo uczniom przypadła do gustu.

8

9

10 Wielu emocji dostarczyły widzom aktorskie popisy uczniów klas czwartych i szóstych, szczególnie podobała się,,Zosia Samosia w wykonaniu Julii Tóppich,,, Okularyw wykonaniu Alicji Małysy i Jakuba Żerko. Szóstoklasiści zaskoczyli widownię recytacją znanych utworów Tuwima w wersji angielskiej, co było nie lada wyczynem. Dokonali tego pod kierunkiem pani Magdaleny Baranowskiej i pana Tomasza Klicha. Na zakończenie uczestnicy otrzymali dyplomy oraz słodkie upominki.


Pobierz ppt "18.06.2013r. odbyła się w naszej szkole,, Tuwimiada, czyli spotkanie z poezją Juliana Tuwima, w którym uczestniczyli uczniowie klas czwartych, piątych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google