Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt edukacyjny: „Poczytaj mi przyjacielu”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt edukacyjny: „Poczytaj mi przyjacielu”"— Zapis prezentacji:

1 Projekt edukacyjny: „Poczytaj mi przyjacielu”
Realizowany z Centrum Edukacji Obywatelskiej fragment prezentacji – całość dostępna w bibliotece szkolnej

2 Osoby realizujące projekt: Monika Kamińska Lucyna Piórkowska Dominika Wątora Wioletta Wrona Katarzyna Wrzosek Opiekunowie : Pani mgr inż. Anna Gutkiewicz i Pani mgr Matra Wójcik – Marzec

3 Zadaniem projektu było przygotowywanie regularnych spotkań czytelniczych połączonych z warsztatami plastycznymi, teatralnymi dla przedszkolaków, młodszych kolegów i koleżanek ze szkół podstawowych w gminie Promna.

4 Realizację projektu zaczęłyśmy od nawiązania współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Promnie, Filią w Falęcicach, a tym samym od utworzenia w jej siedzibie BIBLIOTECZKI CZYTAJĄCEGO PRZYJACIELA „PROMYCZEK”. Aby miejsce dla najmłodszych było przyjazne i zachęcało młodziutkiego czytelnika do wkraczania w świat książek wykonałyśmy plakaty promujące czytelnictwo z postaciami z bajek i baśni.

5 Nasze pierwsze spotkanie odbyło się z 5 i 6 latkami z Publicznego Przedszkola w Przybyszewie.
Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania z dziećmi, krótkiego wprowadzenia, a następnie zostały odczytane bajki Doroty Gellner pt.: „Portret Jesieni”, „Złoty plecak”, „Kolczasty jeżyk” i dyskusja na temat jesieni. Później odbyły się zabawy i zajęcia plastyczne. W rezultacie przedszkolaki wykonały piękne prace za pomocą wydzieranki z papieru kolorowego przedstawiające jeże, z których powstała wystawka. Był to mile spędzony czas, przedszkolaki już z niecierpliwością czekali na naszą kolejną wizytę.

6

7 Drugie spotkanie czytelnicze przeprowadziłyśmy z uczniami klasy I w Szkole Podstawowej w Przybyszewie. W trakcie spotkania odczytałyśmy „BAŚŃ O ŚNIEGOWEJ DZIEWCZYNCE”, a następnie odbyła się dyskusja związana z tematyką przeczytanej baśni, jak również wspólne rozwiązywanie krzyżówki wprowadzającej w zagadnienia o zimie i inne zajęcia plastyczne. W trakcie spotkania pierwszaki wykazywały zainteresowanie czytaną baśnią, jak również z dużym zaangażowaniem wykonywały przygotowane dla nich zadania.

8 Podczas spotkań panowała miła i przyjazna atmosfera, wszyscy nie tylko zgłębiali zainteresowania książką, ale również dobrze się bawili.

9 Kontynuując realizację projektu przygotowałyśmy kolejne spotkanie czytelnicze.
W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia postanowiłyśmy przybliżyć ich tematykę naszym najmłodszym kolegom z przedszkola poprzez przygotowanie bajek i wykonaniu ozdób świątecznych z masy solnej.

10 Spotkanie przeprowadziliśmy 18 grudnia 2012r
Spotkanie przeprowadziliśmy 18 grudnia 2012r. z zaprzyjaźnionymi 5 i 6 latkami z Publicznego Przedszkola w Przybyszewie. Rozpoczęłyśmy od przywitania się z dziećmi, krótkiego wprowadzenia na temat zbliżających się świąt, a następnie zostały odczytane bajki pt. „List do świętego Mikołaja” i „Gwiazda Betlejemska”. Po krótkiej dyskusji nad przeczytanymi bajkami odbyły się zabawy i zajęcia plastyczne. W rezultacie przedszkolaki pomalowały przygotowane wcześniej przez nas ozdoby na choinkę. Był to mile spędzony czas, wszyscy nie tylko zgłębiali zainteresowania książką, ale również dobrze się bawili.

11 Był to mile spędzony czas, wszyscy zgłębiali zainteresowania poezją.
Kontynuując realizację projektu przygotowałyśmy kolejne spotkanie czytelnicze. Tym razem postanowiłyśmy zrobić coś innego. Zabrać młodszych kolegów i koleżanki w chwilę zadumy, uniesienia, w czar poezji. Spotkanie przeprowadziłyśmy 14 lutego 2013r. z uczniami klas 4,5 i 6 Publicznej Szkoły Podstawowej w Promnie. Rozpoczęłyśmy od przywitania i zapoznania się słuchaczami, krótkiego wprowadzenia na temat WALENTYNEK, a następnie wyrecytowałyśmy wiersze o miłości i przyjaźni m.in. A. Asnyka, A. Mickiewicza, M. Jasnorzewskiej – Pawlikowskiej, W. Szymborskiej. Następnie odbyły się warsztaty plastyczne na których uczestnicy spotkania wykonały walentynki. Był to mile spędzony czas, wszyscy zgłębiali zainteresowania poezją.

12 Był to mile i aktywnie spędzony czas.
Nasze kolejne spotkanie, które odbyło się z zaprzyjaźnionymi 5 i 6 latkami z Publicznego Przedszkola w Przybyszewie poświęcone było wierszom Juliana Tuwima. Spotkanie rozpoczęło się od przywitania dzieci, krótkiego wprowadzenia na temat twórczości Juliana Tuwima, a następnie zostały przedstawione inscenizacje teatralne wierszy: „Kotek”, „Zosia Samochwała”, „Pan Hilary”, „O Grzesiu”, „Spóźniony słowik”, „Murzynek Bambo” i „Lokomotywa”. Później odbyły się zabawy ruchowe. Był to mile i aktywnie spędzony czas.

13 Realizując zadania projektu:
m.in. zdobyłyśmy doświadczenie w pracy na rzecz innych; potrafimy opracować scenariusze spotkań czytelniczych i przeprowadzić zajęcia z młodszymi kolegami, koleżankami; kształtowałyśmy nawyk czytania książek; promowałyśmy czytelnictwo wśród młodych; współtworzyłyśmy Biblioteczkę Czytającego Przyjaciela „PROMYCZEK” w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Promnie;

14 A oprócz tego: Kontakt i praca z małymi dziećmi wiele nas nauczyła: rozwijała odpowiedzialność i cierpliwość, wzmocniła nasze poczucie wartości, pomogła pokonać nieśmiałość, ale przede wszystkim przynosła dużo radości.

15 Dziękujemy za uwagę!


Pobierz ppt "Projekt edukacyjny: „Poczytaj mi przyjacielu”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google